771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

771873.YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI.20.03.2018

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

KAYSERİLİLER SAĞLIKTA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE HİZMET ALIYOR

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

HAVA TUĞGENERAL ERCAN TEKE’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

ANALİG VOLEYBOL KIZ VE ERKEK TAKIMLARI YARI FİNALE YÜKSELDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

“SİHİRLİ FASULYELER” SAHNELENDİ

İLHAMİ ŞEKERCİOĞLUNDAN 10 SAAT DE KURAN ÖĞRENME

Hunat Hatun Medrese Kültür Merkezinde kuran dersi veren emekli eğitimci İlhami Şekercioğlu, Türkiye de ilk olan ses temeli Kuran’ı Kerim okuma metoduyla Kuran okumayı ortalama 10 saat’ de öğretiyor.

Konu hakkında konuşan İlhami Şekercioğlu, Kur’an; Allah tarafından peygamberimiz aracılığı ile gönderilmiş ilahi bir kitaptır. Lafız ve manadan oluşur. Dünyevi ve uhrevi hayatı düzenler.

Milletimiz inancının gereği Kur’an eğitimine çok önem vermiştir. Bu alanda yayınlanmış çok farklı kaynak olabilecek kitaplar vardır. Basını takip etme imkânı bulabilen okurlarımız belki rastlamış olabilirler. Bizde bu alanda Türkiye de ilk olan farklı bir metodu kitap haline getirdik

Bu anlamda sırası gelmişken bir güzelliği burada ifade etmeliyim. Bana bu güzel metodu yayınlama imkânı veren yerel basından Hakimiyet gazetesine teşekkür ederim. Bu metod yazım aşamasında pek çok defa insanlara uygulanmış ve 150 nin üzerinde insan bu aşamada Kur’an okumayı öğrenmiştir. Artık yapmış olduğumuz bu çalışmayı imkânlar içerisinde daha geniş kitlelere ulaştırmalıyım düşüncesiyle ve daha çok insan Kur’an okumayı kolay bir şekilde öğrenmeli diyerek.

Bey Hunat Hatun Kültür merkezinde Kuran öğrenmek isteyen genç yaşlı vatandaşlarıma anlatabileceğim bir zamanlar köyde dedem insanlara kuran öğretmiş şimdi sıra bende bundan çok mutluyum.

Şehrin belirli yerlerine’’İstersen Öğrenebilirsin. güzel bir cümle ile Afişlerle ilan ettik duyarlı olanlar bizleri aramaktalar.

Tabiidir ki şimdiye kadar ben dâhil birçok insan farklı metodlar sayesinde develi derneğinde Kur’an okumayı öğrenmiştik. Emeği geçenlere teşekkür ediyor vefat edenlere rahmet diliyoruz. Bizim tüm amacımız sadece bu alanda ki metodlardan farklı olduğunu düşündüğümüz yeni bir metod ekleme gayreti olacaktır. Düşüncemiz halisane niyetlerle insanların daha kolay öğrenmelerini sağlamak ve yardımcı olmaktır.”dedi.

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Hunat Hatun Medrese Kültür Merkezinde kuran dersi veren emekli eğitimci İlhami Şekercioğlu, Türkiye de ilk olan ses temeli Kuran’ı Kerim okuma metoduyla Kuran okumayı ortalama 10 saat’ de öğretiyor. Konu hakkında konuşan İlhami Şekercioğlu, Kur’an; Allah tarafından peygamberimiz aracılığı ile gönderilmiş ilahi bir kitaptır. Lafız ve manadan oluşur. Dünyevi ve uhrevi hayatı düzenler. Milletimiz inancının […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz