CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İLİMİZİN EN FARKLI MİMARİYE SAHİP CAMİSİNİN RESMİ AÇILIŞI YAPILDI
İLİMİZİN EN FARKLI MİMARİYE SAHİP CAMİSİNİN RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

Kısa bir süre önce ibadete açılan Talas’ın en farklı mimarisine sahip Müşerref-İsmail Yapıcı Cami, çevre düzenlemesi ve müştemilatının yapımı tamamlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özaseki’nin de katılımıyla resmi açılışı yapıldı. Mülkiyeti Talas Belediyesine ait, yapımını merhum İsmail Yapıcı’nın üstlendiği Müşerref- İsmail Yapıcı Cami’nin, Bakan Özhaseki ve protokol üyelerinin katılımıyla resmi açılışı yapıldı. Açılışta konuşan […]

Kısa bir süre önce ibadete açılan Talas’ın en farklı mimarisine sahip Müşerref-İsmail Yapıcı Cami, çevre düzenlemesi ve müştemilatının yapımı tamamlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özaseki’nin de katılımıyla resmi açılışı yapıldı.
Mülkiyeti Talas Belediyesine ait, yapımını merhum İsmail Yapıcı’nın üstlendiği Müşerref- İsmail Yapıcı Cami’nin, Bakan Özhaseki ve protokol üyelerinin katılımıyla resmi açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Büyükşehir Beleidye Başkanı Mustafa Çelik, İl Müftüsü Şahin Güven, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Vali Süleyman Kamçı vatandaşların Miraç Kandilini kutlayarak, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin hayırseverlik konusunda Türkiye’de örnek bir il olduğunu ifade ederek; “2-3 gün önce cumhurbaşkanımızla Van’dan gelirken Kayseri’de yapılacak büyük camiden bahsettim. İnşallah Kayseri’de şehitliğin karşısında çok büyük bir cami yapılacak. Çok büyük bir cami, 6 minareli camiyi inşallah şehitliğin karşısına yapacağız. Cumhurbaşkanımıza burayı da yaptırmak için ‘biz kimseden para istemeyeceğiz’ dedim. Çünkü yanımızda bulunan bakan arkadaşlarımız kendi şehirlerinde yapılacak bir hayır işi için yardım istemişlerdi. Kendileri de şöyle söylediler, ‘Vallahi bu konuda Kayseri’nin üzerine yok’. Düşünüyorum da üniversitelerin, okulların, camilerin, sağlık ocaklarının yapımında bir hayırseverimizin mutlaka ismi var. İstanbul’dan Kayseri’ye baba mezarını ziyaretleri için gelen adamlar şimdi 20-25 milyon lira harcayacaklar, hastaneyi yaptıracaklar. Allah Kayseri’yi nazarlardan korusun” dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kesilen kurdele ile caminin resmi açılışı yapıldı. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz