MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI
İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ( İŞKUR ) ve Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Arasında “İşbaşı Eğitim Programı İşbirliği Protokolü” İmzalandı Kurumlar arası işbirliğine büyük bir önem veren Kayseri OSB, Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, başlatılan + 2 İstihdam Seferberliği Projesine’de 1. İstihdam Seferberliğinde olduğu gibi büyük bir destek sağladı. Valimiz  Süleyman […]

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ( İŞKUR ) ve Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Arasında “İşbaşı Eğitim Programı İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Kurumlar arası işbirliğine büyük bir önem veren Kayseri OSB, Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, başlatılan + 2 İstihdam Seferberliği Projesine’de 1. İstihdam Seferberliğinde olduğu gibi büyük bir destek sağladı.

Valimiz  Süleyman Kamçı’nın katılımları ile Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında “Kayseri OSB Özel Teknik Koleji İşbaşı Eğitim Programı Protokolü” imza töreni gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma yapan Kayseri Valisi Kamçı; Kayseri OSB’nin çalışmalarını başarılı bulduğunu ve istihdama olan desteklerle Kayseri’nin işsizlik rakamlarında iyileşme görüldüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve Valimiz Sayın Süleyman Kamçı’nın himayelerinde başlatılmış olan +2 İstihdam Seferberliği kapsamında başlatılmış olan faaliyetler kapsamında Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’nde istihdam edilmek üzere 1 idari işler şefi, 1 teknisyen ve çeşitli branşlarda 35 öğretmenden oluşan toplam 37 kişi İşbaşı Eğitim Programı kapsamında işe başlatılacaktır.

Sanayinin aranan / nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla; Kayseri OSB himayesinde açılan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2018/2019 Eğitim/Öğretim yılı hazırlıklarına büyük bir önem veriyor.

2017/2018 Eğitim-Öğretim yılında, 1.300 öğrenci, alanında uzman 70 eğitimci ile Metal Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanlarının bulunduğu Teknik Kolej 187 mezun vermiştir.

Ek bina ve alınan diğer tedbirler sayesinde, 2018/2019 Eğitim–Öğretim yılında öğrenci sayımızın 2300’e ulaşması hedeflenmektedir.

Ayrıca, önümüzdeki eğitim öğretim yılında sanayicilerimizden gelen talepler doğrultusunda okulumuzda Bilişim Teknolojileri ve Tasarım Teknolojileri alanları da açılacaktır.

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’nde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında hedef kontenjan 3747 olarak belirlenmiştir. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz