Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

İSTANBUL’DAKİ KAYSERİLİLER SEYRANİ TÜRKÜLERİ’NDE BULUŞTU

Bu haber 20 Kasım 2018 - 13:11 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
İSTANBUL’DAKİ KAYSERİLİLER SEYRANİ TÜRKÜLERİ’NDE BULUŞTU

Develi Belediyesi, Kayseri Kültür ve Tanıtım Platformu, Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği, Genç Develililer Derneği, Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ve usta sanatçı Uğur Işılak’ın Seyrani Türküleri 1 albümündeki türküleri seslendirdiği “İstanbul Kayserililer Buluşması” programı Esenler Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Hemşericilik bilinciyle ve kardeşlik havasında böyle bir programda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten protokol konuşmalarında kısa bir selamlama konuşması yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “İstanbul’da Kayseri ve Develi havasını teneffüs ettiğimiz, kardeşliğimizin ne kadar güçlü olduğunu gösteren böylesi bir programda sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum” diyerek sözlerine başladı. Develi’nin en önemli değeri olan Seyrani’nin gelecek nesillere tanıtılması ve Seyrani’nin şiirlerinin daha da yaygınlaşıp zihinlerde yer etmesi için bu yıl sevilen sanatçı Uğur Işılak’a Seyrani Türküleri 1 adlı albümün hazırlatılarak kalıcı bir eser bırakıldığını belirten Başkan Cabbar “Bu yıl 36.’sını düzenlediğimiz Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalimizde galasını yaptığımız Seyrani Türküleri 1 albümü sizlerle birlikte olacak. Böylesi anlamı bir buluşmada Seyrani’mizin hikmetli sözlerinden derlenmiş türküleri dinlemenin çifte mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen Kayseri Kültür ve Tanıtım Platformu Başkanı Ahmet Keklik’e, Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Cebeci’ye, Genç Develililer Derneği Başkanı Mehmet Sabah’a, Esenler Belediye Başkanımız Tevfik Göksu’ya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’a ve tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından program usta sanatçı Uğur Işılak’ın sahne performansıyla devam etti. Birbirinden güzel ve hikmeti şiirlerden oluşan Seyrani Türküleri 1 albümündeki bestelediği türküleri Kayserililerle buluşturan Işılak aynı zamanda Seyrani’nin hayatı ve mücadelesi hakkında da çarpıcı bilgiler verdi. Türkü ve muhabbet dolu geçen gecenin sonunda katılımcılar Başkan Cabbar’a böylesi anlamlı ve kalıcı bir esere imza attığı için teşekkürlerini ilettiler. Buluşmaya katılanlara Seyrani Türküleri 1 albümünün de hediye edildiği program hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA