15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

İŞTE BU OLMADI ERCİYES…
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 8 Kasım 2015 - 18:15:31

İŞTE BU OLMADI ERCİYES…
Erciyesspor, 2 hafta üst-üste aldığı galibiyetlerden sonra dün kendi evinde Balıkesirspor’a tek golle boyun eğdi.
İşin gerçeğine bakarsanız Balıkesir maçından en ufak bir ümidim yoktu. Ama yine de Erciyes’in bu maçtan en kötü 1 puan çıkartacağını hayal ediyordum.
Ne yazı ki olmadı… Olması da çok zordu. Erciyes’in yediği gol, bulunduğu konumu fazlasıyla hakettiğinin bir göstergesi.
Rakip 3 kişiyle atak yaparken, bizim takım 7 kişi ile savunma yapamıyor. Bu kadar basit gol yerseniz lige tutunmanız çok zor olur. Rakiplerimiz kazanıyor, biz ise yerimizde sayıyoruz. Makas her geçen gün açılıyor. Böyle giderse işimiz çok zor. Bu hafta oynayacağımız yeni Malatyaspor maçı ardından evimizde Şanlıurfa maçları durumumuza netlik kazandıracak. Aslında bu tabloda fulu olan birşey yok ama “çıkmamış candan ümit kesilmez”. Ümidimizi sonuna kadar südüreceğiz…
KAYSERİ TEK TEK TOPLUYOR
Kayserispor, Antalya deplasmanından 1 puanla döndü. 1 puana sevinelim mi, üzülelim mi? gerçekten bilmiyorum.
Maç iki tarafada geldi gitti. Direkten dönen toplar, net gol pozisyonları kısacası; zevkli bir mücadeleydi. Her iki takımda oyunu çirkinleştirmedi. İkisi de 3 puan için mücadele verdi. Ne yazik ki maçın sonunda her iki tarafta 1’er puana razı oldu.
Kayserispor’un deplasmandan aldığı 1 puana sevinebiliriz. Ancak evinde 3 puan alması şart. Rize, Antalya ve Kasımpaşa bizim ayarımızda takımlar. İkisiyle berabere kaldık. Kasımpaşa’yı şartlar ne olursa olsun yenmeliyiz.
Başka çıkar yolu yok…
Evimizdeki oynayacağımız maçlardan mutlaka 3 puan çıkarmalıyız. 3 puan çıkarmasına çıkarmalıyız ama Kayserispor’da bu güç henüz oluşmadı. Kayseri’ye gelen rakiplerimiz deplasman havasında oynamıyor. Hepsi çok rahat. İstedikleri futbolu rahatça sergiliyorlar. Böyle olunca ne yazık ki ya kaybediyoruz, ya da 1 puana razı oluyoruz.
Maçların geneline baktığımızda bireysel hatalardan gol yiyoruz.
Antalya maçında yapılan basit penaltı gibi. Oyunumuzu rakibe bir türlü kabullendiremiyoruz. İstediğimizi yapamayınca hırslanıyoruz ama nafile.. Bitirici vuruşu bir türlü gerçekleştiremiyoruz.
Oyunu üçüncü bölgede oynamamız şart. Topu rakibe vermemeliyiz. Yanlara değil de, her zaman dikine oynamayı düşünmeliyiz.
Fazlaca kaleyi şutlarla yoklamalıyız. Şu ana kadar araya atılan toplarda hep pozisyon bulduk. Bunu biraz daha geliştirmeliyiz. Rakip bizden çekinmeli, eğer bu söylediklerimi Kayserispor yapamaz ise 3 puan almamızda gerçekten çok zor olur.
Tolunay Hoca’yı fazla eleştirmek istemiyorum. 7 kişi ile sezona başladı. Takımı kampa bile götüremedi. Masaya yumruğunu vurmamış olabilir. Ama yapacağı birşey yoktu. Pimi çekilmiş bombayı adamın kucağına attılar. Elindeki iyi futbolcuları, yönetim iyi fiyatlara sattı. Takım nasıl bu kadar borçlandırıldı o da merak konusu.
Tolunay Hoca’ya da “elindeki mevcut kadro ile iş yap” dediler, kısacası hocanın şapkadan tavşan çıkarmasını istediler. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Tolunay Hoca, bence başarılı.
Derleme-toplama bir takım kurmaya çalıştı. Aylardır futbol oynamayan oyuncuları transfer etmek zorunda kaldı. Elindeki futbolcu gurubu maalesef bu. Daha fazlasını beklemek hayalcilik olur. Bu takımı hangi teknik direktöre verirseniz verin daha fazlası olmaz.
Kayserispor’un devre arasına kadar en az kayıpla gitmesi gerekiyor. Devre arasında yapılacak yerinde transferler ve takımın yeniden iyi bir hazırlık dönemi geçirmesi gerekiyor.
Sonrasını tabiki hep birlikte bekleyip göreceğiz…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz