MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

İYİ İNSAN OLMAK….!
İYİ İNSAN OLMAK….!

İyi insan; istenilen, beğenilen nitelikleri taşıyan, kötü insan karşıtı. İyi insan, diğer insanlara, diğer canlılara hatta etrafındaki cansız varlıklara bile kötü davranmayan, doğruyu her durumda uygulayan insan demektir. Herkesin üzerinde iyi insan olmak ve iyi insan yetiştirmek gibi toplumsal bir baskı vardır. Tüm toplumlar ve insanlar, iyi insan yetiştirmeye çalışmaktadırlar, çünkü toplumlar iyi insan yetiştirdiği […]

İyi insan; istenilen, beğenilen nitelikleri taşıyan, kötü insan karşıtı.
İyi insan, diğer insanlara, diğer canlılara hatta etrafındaki cansız varlıklara bile kötü davranmayan, doğruyu her durumda uygulayan insan demektir.
Herkesin üzerinde iyi insan olmak ve iyi insan yetiştirmek gibi toplumsal bir baskı vardır. Tüm toplumlar ve insanlar, iyi insan yetiştirmeye çalışmaktadırlar, çünkü toplumlar iyi insan yetiştirdiği ölçüde büyürler, gelişirler ve ileri giderler. Bebekliğimizden beri iyi insan olmamız konusunda yönlendirme yapılıyor, iyi insan olursan, iyilik yaparsın ve iyilik bulursun.
Bir anne ve babanın çocuğu için söylenebilecek, onları en çok onurlandıracak söz “çocuğunuz çok iyi bir insan” cümlesidir. İnsanoğlunun içinde iyilik ve kötülük kavramlarının her ikisinin de birlikte olduğunu, bunların her dönem birbiriyle yarışarak baskın taraf olmaya çalıştıklarının farkındayız. Aklımızı kullanarak istediğimiz tarafın galip gelmesini çok rahat sağlayabiliriz, bunun içinde iyi bir eğitim almaya, ilimi ve bilimi ön plana çıkartmaya ihtiyaç vardır. Günümüzde yaptığı kötülükleri ve yıkımı, halka iyilik olarak göstermeye çalışan makam ve mevki sahipleri vardır, akıllı ve uyanık olmamız lazım ki meydanı boş bulamasınlar.
Aldığı eğitimi, temsil ettiği toplumun yıkımı ve harap olması için kullanıp, sadece kendi ikbalinin devamını sağlayıp, başkalarının zaafını kullanarak bireyler ve ailelerin yok olması, kendisi için yaşam biçimidir. Başkalarına acı çektirerek haksız yere kazandığı paralarla bizim borcumuzu kapatan birisi günümüzde iyi insan olabilmektedir. Bir insanın, iyi bir insan olması için önce doğru bir insan olması gerekmektedir. Sevgili dostlar iyi insan, işini, eşini, çevresini, arkadaşlarını ve yöneticilerini iyi seçer, etki ve tesir altında kalmaz. İyi bir insan, yalaka ve şımarık olmaz, okur, yazar, müzik dinler, devletine karşı görevlerini yerine getirir ve en önemlisi insanlara hakaret etmeden yaşar. İçinde doğruluk olmayan ve ahlaksız biri için, iyi insan kavramının gerçekle ilgisi olamaz.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz