Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KADINLAR “HİJYEN SAĞLIKTIR” PROJESİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bu haber 21 Mart 2019 - 11:24 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.
KADINLAR “HİJYEN SAĞLIKTIR” PROJESİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan 26 enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik “Hijyen Sağlıktır” projesi hızla devam ediyor.

Kayseri Yahyalı’da Akfen Yenilenebilir Enerji şirketine ait Çamlıca Hidroelektrik Enerji Santrali’nin bulunduğu alanda gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” eğitimine bölgede yaşayan 180 kadın katıldı. Yaşam alanı, vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirilen kadınlara sertifika ve hediye paketi de takdim edildi.

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde 2019 yılı boyunca Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 26 farklı kırsal bölgesinde gerçekleştirilecek “Hijyen Sağlıktır” projesi hızla devam ediyor.

Projenin 7’nci ayağı olan Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde Akfen Yenilenebilir Enerji şirketine ait Çamlıca Hidroelektrik Santrali’nin bulunduğu alanda gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” eğitimine bölgede yaşayan 180 kadın katıldı.

Etkinlikte, kırsal bölgede yaşayan kadınlar yaşam alanı, vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirildi. TİKAV Genel Sekreteri Özlem Gül Hadımoğulları’nın kapanış konuşmasının ardından, Çamlıca HES İşletme Müdürü Emrah Harmanbaşı’nın katılımıyla sertifika töreni düzenlendi. Katılımcılara proje kapsamında hazırlanan sertifika ve hediye paketi takdim edildi.

‘Hijyen Sağlıktır’ projesi ile 26 farklı bölgede yıl sonuna kadar 2 bin kadına ulaşılıp, hijyen konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor.

“HER YAŞTAN KADINLARIN İLGİSİ GÖRÜLMEYE DEĞER”

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Hijyen Sağlıktır projesi kapsamında 2019 yılı başından itibaren Türkiye’nin 7 ilinde 9 eğitim gerçekleştirdiklerini ifade etti. Projede şimdiden yaklaşık 1000 kadına ulaştıklarını bildiren Yılmaz, “Eğitimlerimizde kadınların genç – yaşlı fark etmeksizin yoğun ilgi ve katılımlarının olduğunu dikkatle izliyoruz. Bu ilgi sayesinde daha önce yılsonu hedefi olarak belirlediğimiz 2 binden daha fazla kadınla hijyen eğitimini buluşturacağımızı öngörüyoruz. Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA