GENÇLERBİRLİĞİ SOYUNMA ODASINDA KAVGA ÇIKTI

GENÇLERBİRLİĞİ SOYUNMA ODASINDA KAVGA ÇIKTI

SUMUDİCA: “BUGÜN KAZANMAYI HAK ETTİK”

SUMUDİCA: “BUGÜN KAZANMAYI HAK ETTİK”

MESUT BAKKAL: “BATACAKSAK İKİMİZ DE BATACAĞIZ”

MESUT BAKKAL: “BATACAKSAK İKİMİZ DE BATACAĞIZ”

JULİEN HASTALIĞINA FRANSIZ KALMADI

JULİEN HASTALIĞINA FRANSIZ KALMADI

OKULLARARASI HENTBOL GENÇ KIZLAR MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

OKULLARARASI HENTBOL GENÇ KIZLAR MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

KAYBEDERKEN KAZANMAK
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 30 Ağustos 2015 - 16:34:11

Ligde 3.haftayı geride bıraktık.
Tablo Kayserispor için gayet güzel. İlk iki haftadaki beraberlikler bizleri umutsuzluğa itse de kaybetmemek her zaman güzeldir. Lige baktığımızda rakiplerimizde henüz hazır değil. Rakiplerin dışında ne yazık ki üzülerek söylüyorum zeminlerde hazır değil. Bir çok stadın zemini patates tarlası gibi.
Anlaşılan takımlar birbirlerinden daha çok zeminle mücadele edecekler. Zemin probleminin nedeni işin ehline verilmemesi.
Avrupa’da ki stadların zeminlerini incelemek ve Türkiye de uygulamak bu kadar mı zor. Milyon dolarlar verilerek futbolcu transfer ediliyor. Bu futbolcuları bu zeminde oynatmak ne kadar doğru. Lütfen biraz düşünelim. Yönetici olmak kağıt üzerinde olmamalı. Bu işlerin ucundan birileri tutmalı. Fotoğraf karesine girmek için uğraşanlar lütfen ama lütfen biraz da bu işlere kafayı yorsunlar. Mersin maçı da çok iyi zeminde oynanmadı.
Ancak Kayserispor büyük bir takım olduğunu bu maçta gösterdi. Kaybederken kazanmanın örneğini verdi. Rakip topla fazla oynasa da ben sonuca bakarım. Topla fazla oynayabilirsiniz ama sonuca gidemiyorsanız ne fayda. Bazen istatistikler aldatabilir. Mersin maçında da öyle oldu. Mersin topla fazla oynamasa da sonuca Kayserispor gitti.
Futbol hatalar oyunu. Hataları değerlendirmekte beceri ister. Kayserispor rakibinin hatalarını çok iyi değerlendirdi. Sonuca da gitmesini bildi. 3 haftada 5 puan sevindirici kaybetmemek daha da güzel. Oynanan futbolun yeterli olmadığı aşikar. Tolunay Hoca nın tavırlarından bunu anlamak çok zor değil.
Kafasında ki oyun kurgusunu hala oturtturamadı. Oturtamamasına rağmen takımı kaybetmiyor. Bazen kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz.
Kayserispor şu anda kaybetmiyor. Önümüzde milli maç arası var. Yapılan yeni transferlerle takımın daha iyi olacağını düşünüyorum. Belki de rakiplerimizden işimiz daha da zor. Bu zorluğu aşmak futbolcuların kendi elinde, her zamankinden daha çok mücadele edecekler. Takım oyununu en iyi şekilde oynamak zorundalar.
Kısacası mücadele mücadele mücadele.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz