Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSADER’DEN YAZARLARA ÖDÜL

Bu haber 27 Kasım 2018 - 11:43 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
KAYSADER’DEN YAZARLARA ÖDÜL

KAYSADER 2018 ödüllerini Yoğunburç kültür merkezinde yazarlara dağıttı.

Yoğunburç kültür merkezi Cuma şiir akşamlarında yapılan ödül töreni etkinlikte KAYSADER üyelerinden Duran Tamer’e, ödülünü İl Kültür Turizm müdürü İsmet Taymuş, Yüksel Kalkan‘a Şair Nevin Zorlu, Ferhat Arslan’a  Kaysader başkanı Mustafa Ferit Yıldız, Mustafa Bozkurt, iş adamı Mustafa İpek, Kadir Acı’ya, Amarat Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Abdullah Altay, Abdullah Ayata’ya Murat Duman, Alim Yaralı’ya iş adamı Burhan Akbıyık verdi.

Çıngı kültür sanat edebiyat dergisine destek veren firmalardan, Kar Çiçek İnşaata şair Hanefi Özdemir, Dayı yeğen pastırmacılık, Kemal Çoban verdi.

Yine her zaman olduğu gibi taş mekanda  Aşık Çapanoğlu Anadolu türküleriyle geceye renk katarken gecenin sunumu yapan asuman Yiğitoğlu da öğretmenlerin günü dolaysıyla “öğretmenim şiir okudu.

KAYSADER Başkanı Mustafa Ferit Yıldız,” Derneğimiz 10. Yılı ve çıngı dergisinin 9. Yılı tamamlamış bulunmaktayız. Bu süreç içinde iki yıldır KAYSADER başkanlığını yapmaktayım. Şehrimizin yakından tanıdığı Osman Kavuncu, Dadaloğlu, yazar şair Yusuf Ziya Ortaçgil’in Çıngı dergisi özel sayısını çıkardık.  Yusuf Ziya Ortaçgil’in bilinmeyen sekiz şiirini edebiyatçı okuyucuya kazandırdık.

Bu yıl derneğimizin üyesi olan yazarlara ödül vermeyi uygun bulduk, yazar Duran Tamer, Mustafa Bozkurt arkadaşımız Pınarbaşı, Sarız, ve Akkışla ile ilgili yazmış olduğu araştırma kitap ile, Kadir Acı Felahiye ile ilgili, KAYSADER’in başkanlığı yapan Ferhat Arslan şiir kitabı Abdullah Ayata ise Amozan yayınları tarafından ABD Türkçeye çevrilen “anılarda son ermeni” kitabı ve yine derneğimiz denetim kurulu başkanı Yüksel Kalkana “Dilek bir intizarın feryadı” isimli kitabı ödül vermeyi uygun gördük.

Ayrıca şiir gecelerini canlı çeken arkadaşımız Alim Yaralı kardeşimize ödül verilirken Büyükşehir belediyesi Geleneksel Yoğunburç Cuma şiir gecesini de görev alan ve bizlere ödül töreninde yardımcı olan yönetici arkadaşlara davetimize icabet eden buraya kadar gelen arkadaşlara teşekkür ederim. KAYSADER derneğimiz yeni seçim dönemine girdi yeni seçilecek arkadaşa, yönetimine başarılar dilerim.”dedi.

TAYMUŞ; KÜLTÜR SANAT YAZARLARINA KAPIMIZI AÇTIK

Ödül gecesinde konuşan İl Kültür Turizm müdürü İsmet Taymuş,” Kayseri de birçok kültür sanat olayları ve gecesi olmakta burası çok farklı bir mekân. KAYSADER’in ödül gecesi bir başka gece olduğu bugün burada görülmekte taş mekanda oturacak yer yok ve Büyükşehir belediyesine ve sosyal işler başkanlığına teşekkür ederim. Yoğunburç kültür sanat yeri. Cuma şiir akşamları yöneten yakından tanıdığım gazeteci yazar arkadaşım Yüksel Kalkanı tebrik ediyorum burasının dolu dolu olması beni gerçekten mutlu etti. Kayserinde başkanı Mustafa Ferit Yıldıza tebrik ediyorum. Mustafa faal ve aktif birisi yaptığı çalışmaları yakından takip ediyorum. Yönetim ve arkadaşlarına başarılar diliyorum. Bugün bir çok yerde şehrimize de olan  faaliyetle gitmeyerek özelikle şehrimiz önemi insanları olan şair ve yazar arkadaşları birlikte olmak için buraya geldim. 20 yılı aşkın görev yaptığım Kayseri de her zaman  İl kültür turizm müdürlüğü kültür sanat yazarlarına kapımızı açtık birlikte bir çok programlar yaptık, başarılı çalışmalarımız oldu, bundan sonrada olacaktır ödül alan arkadaşları tebrik ediyorum başarılar diliyorum.”dedi

YOĞUNBURÇ FARKLI BİR OLAY YAŞIYOR

Yüksel Kalkan,” (KAYSADER) Kayseri yazarlar şairler ve sanatçılar derneği bugün ödül töreni yapılmakta bu sevindirici bir olay çünkü Yoğunburç farklı bir olay yaşıyor. Yazarın şairinin üyesi bulunduğu bir dernek yönetimi tarafından kendilerinin hatırlanması son derece güzel bir olay başkan Mustafa Ferit Yıldızı tebrik ediyorum. Dernekçilik başkanlık kolay bir işi değil, Hele birde yapılan çalışmalarda yönetim kurulu başkana yardımcı olmuyorsa sıkıntı hat safhadadır.

“Bugün cuma şiir akşamlarında” benimde denetim kurulu başkanlığını yaptığım “ KAYSADER” derneğinin kitap yazan üyelerine başarı ödülünü vermek olacak.  Duran Tamer, Mustafa Bozkurt, Kadir Acı, Abdullah Ayata, Ferhat Arslan, Alim Yaralı kardeşlerime başarılar dilerim. Çıngı kültür sanat edebiyat dergisine destek veren firmaları,” Üstünel ticaret, Kar çiçek inşaat, Dayı yeğen pastırmacılık, Huzur parkeyi tebrik ediyorum

Bundan sonra da, Yoğunburç şiir akşamları yönetimi olarak Kitap yazarak Türk kültürüne katkı sağlayan yazarımıza ve şiir gecemize katılan şairlerimize ödül vererek hak ettiği onuru ahde vefa gösterip hakkı yerine teslim etmiş olacağız.

Yoğunburç şiir akşamlarında yapılan kaysader ödül törenine katılan, Kayseri İl Kültür Müdürü İsmet Taymuş, Amarat dernek başkanı Abdullah Altay,  iş adamı Mustafa ipek, iş adamı Burhan Akbıyık, Alim Yaralı, Nevin Zorlu, Filiz Çam siz değerli şair ve yazarlar ve davetli misafirlerimize hoş geldiniz diyorum.

Küçük şairlerden başlayan şiir gecesinde Ferit yıldız Öğretmenim şiirin ve İrem Naz Yıldızda Atatürk ile şiir okudu. YÜKSEL KALKAN

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA