Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
YÜKSEL KALKAN

KAYSERİ 2. KİTAP FUARI CUMARTESİ AÇILIYOR

Bu haber 11 Ekim 2018 - 13:18 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.
KAYSERİ 2. KİTAP FUARI CUMARTESİ AÇILIYOR

Kayserili kitapseverler Cumartesi Fuar Dünya Ticaret merkezinde 2. Kitap fuarında ilk gün28 şair yazarlarla buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 13 Ekim’de kapılarını açacak olan 2. Kayseri Kitap Fuarı hakkında basın toplantısı Kayseri lisesi milli Mücadele müzesi üst katında yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 2. Kayseri Kitap Fuarı hakkında basın toplantısına Kayseri İl Milli eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, TYB Kayseri şube başkanı Selim Tunçbilek, yazar Cansu Canan Özgen, AKP İl başkanı Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir belediyesi genel sekteri Hüseyin Beyan, Büyükşehir belediyesi kültür daire başkanı Salih Özgöncü katıldı.

Kayseri basınının katıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Çelik “Merakla beklenen Kayseri Kitap Fuarı’nın 2. sinin kapıları tüm değerli halkımıza 13 Ekim Cumartesi günü açılacaktır. 40 yıldır yapılan TÜYAP İstanbul fuarına 800 kişi katılmıştır. İstanbul’un, nüfusu 15 milyon Kayserinin nüfusu 1,5 milyon ve Kayseri de katılım sayısı 582 bin, bu etkinlikte İstanbul’u geride bıraktığımız görülmekte.

Yine birbirinden değerli yazarlarımızın söyleşileri ile binlerce çeşit kitap siz değerli halkımızın beğenisine sunulacaktır. Kayseri’yi “Okuyan ve okutan şehir” yapmak için düzenlediğimiz Kitap fuarına ve geçen yıl gördüğü ilgiyle Türkiye gündeminde oturdu. Ulasal basın Kayseri’den söz etti. “dedi.

Konuşmasında kitaba verilen değerin şehre, insana ve dünyaya verilen değer olduğunu ifade eden ve kitabın rehber ve yol arkadaşı olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Hiçbir medeniyet ve kültür yazısız, sözsüz ve kitapsız olamaz. Bu anlamda makarr-ı ulema şehri dediğimiz Kayseri, Kültepe’den Hititlere, Roma’dan Selçuklulara, Osmanlıdan Cumhuriyete kadar kitabın, ilmin, sözün, kelimenin ve kitabenin merkezi olmuştur. Kültepe’deki tabletlerden Roma’daki anıtlara, Selçukludaki kitabelerden Osmanlıdaki kitaplara ve bugün Cumhuriyet dönemindeki kütüphanelere kadar kitapla başlayan yol ve yolculuk, mana ve ruh Kayserimizde devam etmektedir. Açtığımız kütüphaneler, yayınladığımız kitap ve dergiler, açtığımız akademiler ve araştırma merkezleri, düzenlediğimiz ve yapılmasına katkıda bulunduğumuz panel ve sempozyumlar, kültür ve sanat içerikli projelerle bu şehir tarihte olduğu gibi kültür şehri olmaya devam edecektir. Arzumuz ve hedefimiz budur.  Dün makarr-ı ulema olan şehrimizi, bugün en fazla okuyan şehir yapma azmindeyiz. Okuyan ve okutan şehir, Düşünen ve üreten şehir olma hedefimizde ilerliyoruz” dedi.

Kayseri İl Milli eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kitap Fuarı ile ilgili konuşmasında, Kayseri de yapılacak çok önemli 2. Kitap farına bu sene üç bin öğrenci katılacaktır, şehrimize hayırlı uğurlu olsun dedi.

TYB Kayseri şube başkanı Selim Tunçbilekte, Her yıl olduğu gibi bu senede büyükşehir belediyesi Kayseri yazarlara Fuar içinden yer vermiştir, kendilerine teşekkür ederim. Okuyucu kitap sever vatandaşlarımız ve öğrenciler yazarın kitaplarına dokunacak ve yazarlarıyla tanışacak ifadesini kullandı

Yazar Cansu Canan Özgen, Her zaman öğrenci ders kitaplarını okuyor. Bu fuarın açılmasıyla yeni kitaplara dokunup yeni yazarlarını tanıyacak, ve mutlu olacak. Geçen sene ben geldim çok mutlu oldum, huzurlu bir şehirde huzurlu bir kitap fuarı olacaktır emeği geçenlere teşekkür ederim dedi

Bu sene yine Kitap Fuarı 13-21 Ekim tarihlerinde Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapıyoruz. 130’dan fazla yayınevi ve 250’den fazla şair ve yazar katılacak. Türkiye’nin yakından tanıdığı şair ve yazarlardan Erhan Afyoncu, Hülya Koçyiğit, İclal Aydın, Turgay Güler ve Mehmet Çelik, Cansu Canan Özgen, Sinan Canan, Alişan Kapaklıkaya, Pelin Çift ve Tufan Gündüz, Bülent Akyürek, Ahmet Turgut ve Beşir Ayvazoğlu söyleşilere katılarak okuyucularıyla birlikte olacak. İlk gün bu yazarların yanı sıra Hakan Günday, Hasan Ali Toptaş, Canan Tan, Mustafa İbakorkmaz, Şaban Büyükbakırcı, Gençosman Denizci, Mehmet Esen, Nejla Aslan Kurt, Veysel Tekelioğlu, Mahir Damatlar, Çağlayan Yılmaz, Emrullah Özdemir, Çınar Ata, Tarkan Suçıkaran ve Ahmet Haldun Terzioğlu kitapseverlerle buluşacak.   Yüksel KALKAN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA