ERÜ’DE 14. GELENEKSEL JAPON KÜLTÜR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ERÜ’DE 14. GELENEKSEL JAPON KÜLTÜR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE JÜRİLER BELLİ OLDU!

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE JÜRİLER BELLİ OLDU!

UYUM İÇİNDE ÇALIŞMA VURGUSU

UYUM İÇİNDE ÇALIŞMA VURGUSU

SPOR’DA VEFA GECESİNİN 6.’SI 4 MAYISTA YAPILACAK

SPOR’DA VEFA GECESİNİN 6.’SI 4 MAYISTA YAPILACAK

ERÜ BASKETBOL TAKIMI NAMAĞLUP ŞAMPİYON

ERÜ BASKETBOL TAKIMI NAMAĞLUP ŞAMPİYON

KAYSERİ BİRKAF’TA BAYRAMLAŞMA
KAYSERİ BİRKAF’TA BAYRAMLAŞMA

Şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarından olan, Kayseri Birleşik Kafkas Derneği BİRKAF da bayramın 3. günü bayramlaşma, tebrikleşme toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan kafkaslıların thamade dedikleri en yaşlılardan olan eğitimci Şahin Kamgul hoca “Öncelikle mübarek Ramazanda tuttuğumuz oruçlarımızın indi ilahide kabul, Allah CC katında geçerli ihlaslı samimi kulluk eden kullardan eylemesi niyazıyla sözlerime başlıyorum rabbimiz yaptığımız […]

Şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarından olan, Kayseri Birleşik Kafkas Derneği BİRKAF da bayramın 3. günü bayramlaşma, tebrikleşme toplantısı yapıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan kafkaslıların thamade dedikleri en yaşlılardan olan eğitimci Şahin Kamgul hoca “Öncelikle mübarek Ramazanda tuttuğumuz oruçlarımızın indi ilahide kabul, Allah CC katında geçerli ihlaslı samimi kulluk eden kullardan eylemesi niyazıyla sözlerime başlıyorum rabbimiz yaptığımız ve yapacağımız ibadet ü taatlerimizi kabul buyursun. Arkadaşlar müslümanlar kardeştir buyuruyor Kur’an’ı Kerimimiz. Bizlerde toplumumuzun birlik ve beraberliği kardeşliğin ve huzurun ikamesi ve idamesi için milletimizin ve memleketimizin sülh ü selameti için çalışıyoruz, çalışacağız, çalışmak zorundayız çünkü bizleri yaratan Allah tela böyle emrediyoruz. Bizler taa kafkaslardan buralara tek bir şey için hicret ettik o da din ve din kardeşliği.Bizler diasporada yaşam mücadelesi kültürel olarak varoluş mücadelesi veriyoruz. Biz biz yapan örf ve adetlerle her şeyin başı olan iman ve inançlarımızı korumak yaşamak ve yaşatmakla yükümlüyüz. Büyüğe saygı küçüğe sevgi Kafkaslı olan herkeste değişmez karakterdir. Gençliğimize bunları kesintisiz ve dikkatle vermek özümsetmekle mükellefiz aksi halde varoluşumuz ve kültürel varlığımız topyekün tehlikeye girer. Özellikle ve özellikle şunu rica ediyoruz ve sürekli dua da ediyoruz, genleri kitle imha silahlarından daha tehlikeli olan çıplaklık, alköliklik, uyuşturucu vb afetlerden rabbim korusun evvela bizlerde sürekli takipçi ve bu zararlı alışkanlıklarla mücadele halinde olmak mecburiyetindeyiz. Bu memleket bu millet ve bu vatan için evvelden olduğu gibi ahirde de her zaman ve her yerde yapıcı, sulhçu ve ahlakçı olmaya bozgunculuk, kardeşliğe aykırı hal hareket ve davranışlarda bulunanlara uymamakla yükümlüyüz. Cenab ı Allah bu din, bu bilad ı islam ve ezan için Allah için ölen şehitlerimize, evvelden Sarıkamış, Çanakkale ve Yemen de şehit olan kahraman dedelerimize rahmet eylesin tekrar bayramınız mübarek olsun” dedi konuşmasından sonra diğer yaşlılar ve emekli din alimleri de benzer konuşmalarla iyi niyet dua içerikli sohbet ettiler, gençlerde yapılan konuşmaları ve nasihatleri dikkatle izlediler.
Daha sonra söz alan BİRKAF Başkanı İzhan Baykal’ da “Bizler sosyal dayanışma ve kültürel eksenli bir derneğiz. Olan Uzunyahlalı hemşehrilerimizden ve diğer zengin hayırsever din kardeşlerimizden alıp muhtaç talebe ve Suriye muhacirlerine Allah rızası için yardım ediyoruz ve hamdolsun bu konularda da epey yol aldık herkesin ve her kesimin güvenini kazandık Allah a şükür mutluyuz. Bir de bu ramazanda ve bayram günlerinde Uzunyayla köylerine yanımıza ileri gelen ak sakallı thamade amcaları ve kıymetli hocaefendilerle bazı köylere gittik ve arazi davası vs başka nedenlerle aralarında hüsümet ve küslük bulunan köylüleri barıştırdık Allaha şükür.
Bu tür faaliyetlerimiz teveccüh görüyor hemşehrilerimiz faaliyetlerimize destek veriyor bu da bana ve BİRKAF yönetimine güven, özgüven veriyor hizmet aşkımızı artırıyor. Daha nice bayramlarda buluşmak dileğiyle büyüklerin ellerinden küçük ve genç kardeşlerimin gözlerinden öperek siz kıymetli hemşehrilerimin mübarek Ramazan bayramını kutluyorum, Allaha emanet olun”dedi.
Bayramlaşma merasimi dernek başkanı İzhan Baykal’ın merhum annesinin ilk bayramı olması nedeniyle verilen ikramlar ve bayramlaşma sohbetleri ile hasret giderilerek huzurlu bir havada sona erdi. İHSAN GÖRÜCÜ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz