Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ FEN BİLİMLERİ OKULLARINDAN ÖRNEK FAALİYET

Bu haber 29 Ekim 2018 - 11:51 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.
KAYSERİ FEN BİLİMLERİ OKULLARINDAN ÖRNEK FAALİYET

ÖĞRENCİLER MUSTAFA GÖÇER’LE TOHUM

TOPLADILAR VE TOPRAKLA BULUŞTURDULAR.

Okul Müdürü Yusuf Özmerdivenli öğrencilerin faaliyetten önce Mustafa Göçer’in anlatımları ile tohumların önemini, nasıl toplanması ya da ekilmesi gerektiğini öğrendiklerini ve hemen ardı sıra tohum toplamak için hep birlikte Mimar Sinan parkına gittiklerini söyledi.

Mustafa Göçer ve Beden Eğitim Öğretmeni Ozan Osman Yıldırımla birlikte tohum toplayan öğrencilerin bu günün anlamını unutmayacaklarını vurgulayan Özmerdivenli,  bu tarz faaliyetlerin çevremiz ve yaşamın tamamı adına son derece önemli olduğunun altını çizdi.

“Çocuklarımızı doğaya çıkarmalıyız.

Çünkü doğa yaşam verendir.

Doğanın tükendiği gün yeryüzünde yaşamın tükeneceği gün olacaktır.

Bu nedenle hangi sınıfta olursa olsun çocuklarımızı doğaya çıkararak onlara doğayı öğretmeliyiz”. Şeklinde sözlerine devam eden  Özmerdivenli  “Çocuklarımıza doğayı öğreterek sevdirmeliyiz.

Böyle yaparsak onların aynı zamanda bir doğa korumacı olarak yetişmelerini sağlamış oluruz ve günümüzde doğanın buna her zamankinden daha çok ihtiyacı var”.  dedi”.

Daha önceki faaliyetlerinde ise Mustafa Göçer tarafından toplanmış olan tohumların okul öğrencileri tarafından Erciyes Dağında toprakla buluşturulduğunu vurgulayan Özmerdivenli, öğrencilerin bir biri ile bağlantılı olan bu iki faaliyette tohum toplama ve tohum ekme bilgisinin tamamını öğrenmiş olduklarını belirtti.

Bu faaliyetlerde tamamen fahri olarak görev yapan Mustafa Göçer’e ve etkinliğe emeği geçmiş olan tüm öğretmen ve görevlilere teşekkür ederek sözlerini noktalayan Özmerdivenli “ Bu tarz faaliyetlerimiz devam edecek”. dedi. MEHMET ALP CENGİZ

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA