Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ ŞEKER TOMARZA’DAN KABAK ÇEKİRDEĞİ ALMAYA DEVAM EDİYOR

Bu haber 06 Kasım 2018 - 11:48 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.
KAYSERİ ŞEKER TOMARZA’DAN KABAK ÇEKİRDEĞİ ALMAYA DEVAM EDİYOR

Kayseri Şeker Fabrikası ticari rekabeti sağlamak ve çiftçilerin ürünlerin düşük fiyata tüccara kaptırmaması ve piyasayı dengede tutmak için Tomarzalı Kabak Çekirdeği Üreticilerinden 11.50 TL baş fiyattan ürün almaya devam ediyor.

Tomarza İlçesinde 2018 Kabak Hasadı ile birlikte Kayseri Şeker her yıl olduğu gibi bu sende çekirdek alıp-almayacağını konuşulurken bu işe Tomarza Siyasileri ve yöneticileri Kayseri Şeker Pancarı Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile görüşmesinin ardından yaklaşık 2 hafta önce Kayseri Şeker Tomarzalı Kabak Çekirdeği üreticilerinden ürünlerini almaya başladılar.

Yaklaşık 2 hafta içerisinde Tomarzalı Kabak Çekirdeği üreticilerinden çekirdek alan Kayseri Şeker bu güne kadar yaklaşık 20 ton çekirdek aldı.

Uzaman ekip tarafından yapılan analizlerde Çerezlik Kabak Çekirdeği 380 Hekto ve 70 mm. Sağlayan tüm üreticilerin çekirdekleri alınmaya başlanıldı. Alınan çekirdeklerden %5 fire ve %2.2 stopaj kesildikten sonra ilk ödeme 30 gün sonra alınan ürünün %30’luk dilimi peşinat olarak ödeniyor. Kalanı ise 35 günlük ara ile 2 taksitte ödenmektedir. Yani üretici ürününü parasını Kayseri Şekerden yaklaşık 105 gün içerisinde tamamını tahsil etmiş oluyor.

Tomarza’da çekirdek alan Kayseri Şeker personeli bize gelen ve şartları sağlayan tüm çekirdekleri alana kadar Tomarza’da olacağız dediler. MURAT GÜRBÜZLER / TOMARZA

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA