Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ ŞEKER’DE TEKNİK EĞİTİME ÖNEM ARTTI

Bu haber 18 Nisan 2019 - 11:42 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
KAYSERİ ŞEKER’DE TEKNİK EĞİTİME ÖNEM ARTTI

Kayseri Şeker bünyesinde bulunan Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında  eğitimlerin kişi başına 12 saat/yıl a ulaşmasıyla  birlikte Kayseri Şeker,  eğitim konusunda da rekora imza atıyor.

Sürdürülebilir tarım, Çiftçi eğitimleri yanısıra çalışanların performansları ve gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda  Kayseri Şekerde;   Bilgi ve yazılım  teknolojileri, İnsan Kaynakları, Muhasebe ve pazarlama teknikleri, Ar-Ge, Otomasyon, elektrik, elektronik, mekatronik, elektrik motorları,   Redüktör, Santifrüj  Pompa ve Türbin Jeneratör Bakımı, İş makinası- vinç- forklift operatörlüğü  eğitimleri yanısıra periyodik olarak verilen  iş güvenliği, ilkyardım, mesleki ve teknik eğitimler, hijyen eğitimi, iş güvenliği ve oryantasyon eğitimleri kapsamında yıl içerisinde 3000 personele yaklaşık toplamda 30 bin saat eğitim verildiği, eğitimlerden 52 sinin  kurum dışında 36 sının ise kurum içerisinde yapıldığı belirtildi.

Kayseri Şeker’e ait Şeker Fabrikalarında  kampanya döneminde aralıksız olarak hizmet veren redüktörler, santrifüj pompaları ve türbün jeneratörleri ile  ilgili olarak da  teknik personele uzmanlar tarafından eğitimler verilmeye devam ediyor.

Son olarak Nisan ayı içerisinde Elektrik motorlarının tork ve hızını dönüştürmede kullanılan Redüktörlerin ve akışkan transferinde kullanılan pompaların daha rantabl çalışmasını sağlamak ayrıca kampanya döneminde elektrik enerjisinde kesinti yaşanmaması adına türbin bakımları eğitimleri Sew Eurodrive, Standart Pompa ve ARS firmaları  tarafından verildi.

Boğazlıyan şeker fabrikasında verilen teknik eğitimlere Kayseri Şeker Fabrikası, Boğazlıyan Şeker Fabrikası ve Turhal Şeker Fabrikasından 45 teknik personelin katıldığı belirtildi. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER