Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KAYSERİ ŞEKER’E “TARIMSAL ARAŞTIRMA KURULUŞU BELGESİ”

Bu haber 27 Mart 2019 - 11:07 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
KAYSERİ ŞEKER’E “TARIMSAL ARAŞTIRMA KURULUŞU BELGESİ”

Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel üretim Genel Müdürlüğünden “Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu Belgesi” almayı başardı.

Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel üretim Genel Müdürlüğüne 12 Şubat 2019 tarihinde yapılan başvuru, yapılan değerlendirmeler sonucunda bir ay gibi kısa sürede Kayseri Şeker bitki çeşitlerinin, ıslahı, bulunması ve geliştirilmesi ile ilgili faaliyet gösterme yetkisine sahip oldu.

Ülke genelinde 210 özel sektör kuruluşu arasında yer alan Kayseri Şeker, Tarımsal Araştırmalar kapsamında Tarla Bitkileri ve Sebze dalında Kayseri’de yetki belgesine sahip ikinci firma oldu.

Kayseri Şeker Ar- Ge biriminde tarımsal ıslah projeleri kapsamında Şeker pancarı tohum ıslahı çalışmaları devam ederken Çerezlik Kabak Tohum Islahı projesinde ise tescil aşamasına gelindiği belirtildi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA