Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ, MİMARSİNAN OSB’YE MESLEK YÜKSEKOKULU KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLERE BAŞLADI

Bu haber 24 Ekim 2018 - 11:41 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.
KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ, MİMARSİNAN OSB’YE MESLEK YÜKSEKOKULU KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLERE BAŞLADI

Meslek Yüksekokullarında verilen eğitimde OSB’lerle işbirliği içerisinde olmaya gayret eden Kayseri Üniversitesi, Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin ardından Mimarsinan OSB’ye de Meslek Yüksekokulu kurulması için girişimlere başladı.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Oğuzbaş ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Mimarsinan OSB’de gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, yeni kurulan üniversitelerinin gelişimi ve şehre faydalı projeler üretmesi adına çalışmalara hız verdiklerini kaydetti.

Meslek Yüksekokullarının sanayinin içerisinde öğrenciye daha faydalı olacağı düşüncesi ile Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde başlattıkları Meslek Yüksekokulu girişimini Mimarsinan OSB ile sürdürdüklerini kaydeden Rektör Karamustafa, bu çerçevede Mimarsinan OSB yetkilileri ile görüşme yaparak, kurulması muhtemel Meslek Yüksekokulu için arazi baktıklarını söyledi.

Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Oğuzbaş ise, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa‘nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Mimarsinan OSB’ye Meslek Yüksekokulu kurulması için ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

Rektör Karamustafa’nın OSB ziyaretine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun ile Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu da eşlik etti. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA