Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

KAYSERİ YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI YÖNETİM KURULU GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 25 Mart 2019 - 13:00 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
KAYSERİ YÜKSEK ÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI YÖNETİM KURULU GÜVEN TAZELEDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin (NNYÜ) kurucu vakfı, Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel kurulda, Vakfın mevcut Yönetim Kurulu oy birliği ile yeniden göreve seçildi.

NNYÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapılan Genel Kurula Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı, NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ve Vakıf üyeleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda Divan Başkanlığını Yalçın Besceli yaptı.

Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu ve NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, gündem maddelerinin tek tek görüşülerek oy birliği ile karara bağlandığı Genel Kurulda, Vakfın çalışmaları hakkında Vakıf üyelerine bilgiler verdi. Kurucu vakıf olarak, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ni her yıl olduğu gibi bu yılda desteklemeye maddi ve manevi olarak devam ettiklerini ve edeceklerini belirten Mustafa Nevzat Özhamurkar, “Bu memlekete vatan ve millet aşkıyla dolu Cumhuriyet ilkelerine bağlı nesiller yetiştirecek olan Üniversitemizin daha iyi şartlara sahip olması için elimizden gelen gayretleri göstereceğiz” dedi.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ve Rektör Prof. Dr. Kerim Güney’de Genel Kurulda birer konuşma yaptı. Konuşmasında muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için eğitime yatırım yapılmasının gerektiğini hatırlatan Gülsoy, “En büyük hayırseverlik eğitime yapılan hayırdır. Eğitime bir kum zerresi kadar dahi yapılacak destek bu ülkenin kalkınmasına katkı verecektir. Bizim eğitilmiş insan gücüne ihtiyacımız var” dedi.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney ise Vakıf üyelerine Üniversite hakkında bilgiler verdi. Rektör Güney konuşmasında şunları söyledi: “Biz, öğrencisi çok olan bir üniversiteden ziyade, saygın bir Üniversite olmak en önemli hedefimizdir. Üniversitemiz bünyesinde sağlıklı, konforlu ve temiz bir ortamda beslenme, barınma ve etkin bir şekilde ders çalışma imkânı oluşturulmuştur. Üniversitemiz çağdaş eğitim veren özgün bir bilim yuvasıdır. Eğitim alanlarımız günümüz modern eğitim araçlarıyla ve laboratuvar cihazlarıyla donatılmıştır”

Genel Kurulda ayrıca Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı’nın Mustafa Nevzat Özhamurkar, Nurettin Özgen, Mahmut Özbıyık, Gönen Gürler, Suat Altmışyedioğlu, Hüseyin Mercan, Ertuğrul Büyüknalbant, Ali Rıza Hasoğlu ve Sadullah Çetin’den oluşan mevcut Yönetim Kurulu, Vakıf üyelerinin oy birliği ile yeniden göreve seçildi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA