HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KAYSERİ ZİRVEYE ERCİYES DİBE…
 • YAVUZNAVRUZ
  • YAVUZ NAVRUZ
  • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
  • 22 Mart 2015 - 16:40:42

Erciyesspor, kan kaybetmeye devam ediyor. Oynadığı futbolla da ligde kalmayı hak etmiyor.

Çaykur Rize karşısında hiçbir varlık gösteremedi. Ligde kalmak isteyen takım belliydi, o da Rize’ydi. Rakip bizi eze eze, döve döve yendi. Bizi sahadan sildi. Bu takımın bu kadar kötü oynamaya, bu kadar küçülmeye hakkı var mı? bunun takdirini size bırakıyorum. Ama bir gerçek var. Erciyesspor, Kayseri’nin adını hiçte iyi kullanmıyor. Averaj takım olduk. Gelen vuruyor, giden vuruyor. Şamar oğlanına döndük. Bütün rakipler Erciyes’in karşısına 3 puan yazıyor. Hafta içerisinde  Allah’tan üç başkan ziyaret edildi. Dördüncü bir kişeye gitseydik herhalde 4 yerdik.

Tavşan yamacı geçtikten sonra yapılan hamleler fayda vermez. Tramvayı bedava etmekle, sucuk ekmek dağıtmakla bu işler olmaz. Kulübu Cin Ali’nin oyun bahçesine çevirdiler. Ayıptır, günahtır, yazıktır.

Oynayın ve küme düşün.

Maça gelmesi için gayret gösterdiğiniz taraftara tazminat ödemeniz lazım. Manevi tazminat. İnsanların psikolojisini bozuyorsunuz. Huzurunu kaçırıyorsunuz. Hafta sonunu zehir ediyorsunuz.

Taraftarı bu rezilliği izlesin diye mi çağırıyorsunuz? Ayıp. Hem de çok büyük ayıp. Futbolcuların ayakta duracak hali yok.

Unlarını elemişler, eleklerini asmışlar. Kafalarında bu işi bitirmişler.

Erciyesspor yönetimi, bu işi bu kadar hafife alırsa, sonucu da böyle olur.

Yapılan son transferlere bir bakın. Hepsi fiyasko. Para vererek alındıysa, bu paralar haram olsun.

Sezon başında yapılan hataları herhalde hatırlatmaya gerek yok. Herşeye rağmen bu kadro buralarda olmamalıydı. Yanlış tercihler bizi bu duruma getirdi.

Sonuç olarak; Görünen tablo ortada. Kılavuza gerek yok. Yolun sonu görünüyor. Ümit verecek birşeyler söylemek istiyorum ama bu oyunla bu iş çok zor.

Sihirli bir dokunuş lazım. Onuda kim yapar bilmem. Klasik olacak ama “Çıkmamış candan umut kesilmez”

KAYSERİSPOR’A GELİNCE,

Tempoluda oynasa, temposuzda oynasa kazanmasını biliyor. Denizli karşısında 1-0 yenik düşmesine rağmen, oyun disiplininden hiç kopmadı. Tempolumu oynadı derseniz Hayır. İstekli mi oynadı derseniz Hayır. Özellikle ilk yarı Alper’in pozisyonu dışında hiçbir varlık gösteremedik.

İkinci yarıda Anıl’ın oyuna girmesi maçın gidişatını tamamen etkiledi. Nobre’ye ayrıca bir parantez açmak lazım. Adam müthiş bir profesyonel. 90 dakika mücadele ediyor. Formasını terinin son damlasına kadar ıslatıyor. Attığı 2. gol şapka çıkartılacak türden. Ömer Bayram’ı da görmezden gelemeyiz.

Üçüncü goldeki katkısı, İbrahim Dağaşan’a “alda at” demesi son derece şık bir hareketti.

Bazı futbolcular orda egoist davranırlar. Ama Ömer öyle yapmadı. Kayserispor, liderliğini perçinleştirerek yoluna emin adımlarla gidiyor. Erciyesspor, PTT Ligine  göz kırparken, Kayserispor’un zirveye oynaması tek teselli kaynağımız oldu. Tabiki bu işin sonunu şampiyonlukla taçlandırmak gerekiyor. Kayserispor’da da hem bu güç, hem de kadro kalitesi var.

Ne diyelim. Kayserispor’u tebrik ediyor. darısı diğer maçlara diyorum.

 

 

 

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz