Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİ’DE YKS HEYECANI 

Bu haber 15 Haziran 2019 - 12:33 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
KAYSERİ’DE YKS HEYECANI 

Kayseri’de öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı öncesi erken saatlerde sınava girecekleri yerlere geldi.
Türkiye genelinde toplam 2 buçuk milyon öğrencinin girdiği 2 oturumdan oluşan YKS sınavının ilk oturumu olan (TYT başladı. 135 dakika sürecek olan ilk sınav için Kayseri’de de girecekleri okullara erkenden gelen öğrenciler sınava giriş belgeleri ile sınav salonlarına giriş yaptı. Öğrenciler ile okul bahçelerinde onları beklemek için gelen velileri de eşlik etti. Okul çevresinde öğrencilerin sınavdan çıkmalarını bekleyen birçok velinin dualar ederek Kur’an-ı Kerim okumaları da kameralara yansıdı. Sınava giren öğrenciler çok heyecanlı olduklarını söyleyerek, veliler ise çocuklarının mağdur olmaması için sınav yerine erkenden geldiklerini dile getirdi.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 10:00’da başlayacak ve 180 dakika sürecek. (İHA)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER