Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KAYSERİLİ YAZAR ARİF ERGİN İMZA GÜNÜ İÇİN GELİYOR

Bu haber 23 Ocak 2019 - 14:16 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.
KAYSERİLİ YAZAR ARİF ERGİN İMZA GÜNÜ İÇİN GELİYOR

İlk romanı “Tekvin” ile edebiyat dünyasını sallayan ve  yılın en çok satan kitapları arasında yer alan  Arif Ergin, 26 Ocak Cumartesi günü Form AVM D&R’da okuyucuları ile buluşuyor…

İlk romanı “Tekvin” ile edebiyat dünyasını sallayan ve piyasaya çıktığı ilk haftadan itibaren en çok satanlar listesinde yer almayası başaran Kayserili yazar Arif Ergin, 26 Ocak 2019 Cumartesi günü, saat 14.00’de Kayseri Forum AVM D&R’da  okuyucuları ile buluşacak.

D&R Yayıncılığın düzenlediği imza gününe katılacak olan Kayserili yazar Arif Ergin, “ Kendi kentimde, okuyucu ve hemşerilerimle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Köşe yazarları ve edebiyat eleştirmenleri Tekvin için, “Son yılların en ilginç kitabı” nitelemesini yapıyorlar. Tamamen gerçek olaylardan esinlenilerek yazılmış olan Tekvin, merkezine Osman Hamdi Bey’in aynı isimli ünlü kayıp tablosu Tekvin’i alıyor. Mihrap olarak da bilinen, yıllardır kayıp olan ve gizemi yüz yıldan fazla bir zamandır çözülememiş olan Tekvin tablosu üzerinden kurgulanmış roman, Osmanlı’nın son yüzyılı ile günümüz arasında bir paralellik kurarak okurlara tarihi bilgiler verirken, aynı zamanda soluk soluğa bir gizem ve polisiye roman okuma keyfi de veriyor.

Tekvin, daha ilk sayfasında yakın tarihimizde yaşadığımız acı dolu bir terör olayına gönderme yaparak başlıyor. 2003 yılında saldırıya uğrayan İstanbul’un kalbi Levent’te bir plaza ve orada hayatını kaybeden insanların son saniyelerini okurken daha ilk sayfada kendinizi romanın içine çekilmiş buluyorsunuz ve soluk soluğa bir macera başlıyor. Romanın kahramanları, içine düştükleri tuzaktan çıkabilmenin tek yolunun, 15 yıl kadar önce bir anda ortadan kaybolmuş Osman Hamdi Bey’in Tekvin tablosunda olduğunu fark ediyorlar. Kayıp tabloyu ararken roman kahramanlarıyla birlikte Galata ve Beyoğlu’nun arka sokaklarını, tarihi binalarını, tünel ve dehlizlerini geziyor ve bir yandan da İslamiyet, Yahudilik, Mevlevilik, Sabetaycılık, İlluminati ve Kabala gibi dini ve ezoterik öğretilerle ilgili bilgiler alıyorsunuz. Dünyanın en büyük iki finans devinin yüz elli yıl önce İstanbul’da başlayan rekabeti ve bu rekabetin Osmanlı ve Türkiye’ye etkileri de romanda ustaca işlenmiş ve günümüzün dalgalı ekonomi ve finans hareketlerine de bir ışık tutulmuş.

Kayıp tablo Tekvin ile ilgili yıllardır süregelen tartışmalar da romana konu olmuş. Tekvin tablosu üzerinde sırrı hala açıklanamayan semboller, işaretler ve yazılar romanda ustaca çözülmüş. Tekvin, gizemli bir tabloyu ve olayı araştırırken kendisi de aslında rakamlarla ve şifrelerle dolu bir roman. Polisiye türünün inceliklerini ilk romanında ustalıkla kullanan yazar, romanını da şifreli mesajlarla, matematik oyunlarıyla detaylıca kurgulamış ve okurlara uzun zaman ellerinden bırakamayacakları keyifli bir roman hediye etmiş.

Türk edebiyatında türünün ilk örneklerinden biri kabul edilebilecek Tekvin romanı, kullandığı üslup ve anlatı tekniğiyle belki de yıllar sonra edebiyatımızın dönüm noktalarından biri olarak gösterilecek.

Büyük ilgi gören  Tekvin, gazete ve TV’lerin haber konusu oldu. Çok sayıda gazete ve TV’de Arif Ergin ile ilgili röportajlar yayınlandı.

ARİF ERGİN KİMDİR?

Arif Ergin, Kayseri’de doğdu. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Tekvin yazarın ilk romanıdır. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER