MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

KAYSERİNİN YENİ YAZARLARI YETİŞİYOR
KAYSERİNİN YENİ YAZARLARI YETİŞİYOR

10 Şubat-20 Mayıs 2018 tarihleri arası, Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğü, Yazarlar Birliği Kayseri şubesi koordinasyonunda tertip edilen ‘’Yazar Okulu’’ Projesi başladı. Yazar adayları, kurs boyunca; Roman, Hikâye, Şiir, Eleştiri, Deneme, Çocuk Edebiyatı, Dergicilik ve Editörlük, Gazete Yazarlığı Makale-Fıkra, Anı-Hatıra-Mektup ve Seyahat gibi konuları kurs inceleyecek dersler alacaklar. 20 Mayıs 2018 tarihinde sonlanacak olan eğitimde, devamlılık […]

10 Şubat-20 Mayıs 2018 tarihleri arası, Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğü, Yazarlar Birliği Kayseri şubesi koordinasyonunda tertip edilen ‘’Yazar Okulu’’ Projesi başladı.
Yazar adayları, kurs boyunca; Roman, Hikâye, Şiir, Eleştiri, Deneme, Çocuk Edebiyatı, Dergicilik ve Editörlük, Gazete Yazarlığı Makale-Fıkra, Anı-Hatıra-Mektup ve Seyahat gibi konuları kurs inceleyecek dersler alacaklar. 20 Mayıs 2018 tarihinde sonlanacak olan eğitimde, devamlılık sağlayan bütün kursiyerlere sertifika verilecek.
Yazar Okulu Projesiyle alakalı olarak; Yüksel Kalkan’ın denetimdeki sınıfında ilk derse; Yazar ve Yönetmen Emrah Bekçi ‘Edebiyata Giriş’ başlığı altında sohbetle devam etti. Kursiyerlerin ilgi ve büyük alakalarının dersler boyunca gözlemlendi.
Eğitmenin birinci gün vermiş olduğu bilgiler, kursiyerler ile arasında iletişim, yazar olmanın ve bu yolda ilerlemenin ipuçları, yazma teknikleriyle; yazar kişiliğin nelerden kuvvet alması gerektiği konularını içerdi.
İkinci günkü derste; kursiyerlerin kendilerinin yazmış oldukları kısa metinlerin okunması, analizlerin yapılıp nelere daha fazla itina gösterilmesi gerektiği konuları. Kursiyerlerin topluluk karşısında kendilerini yazmış oldukları metinleri okuyarak öz güvenlerinin pekiştirmelerine yardımcı olunarak; kendi kursiyer arkadaşlarının sorularına cevap vermeleri şeklinde atölye çalışması şeklinde noktalandı.
Ders sonunda kursiyerlere ‘Yazar-Yönetmen Emrah Bekçi’nin kursa sağladığı katkı derecesi sözsel anket yapıldığında; memnuniyetin doyurucu seviyede olduğu sınıf sorumlusu Yüksel Kalkan tarafından sözsel olarak ifade edildi.
Sayın Yüksel Kalkan yönetimindeki sınıf; 19-20 Şubat 2018 tarihinde TYB Başkanı Selim Tunçbilek, 26-27 Şubat 2018 tarihinde usta roman yazarı Sayın Abdullah Ayata ile tanışıp, ders programları Mayıs ayının 20 gününe kadar devam edecek.
Bizlerde ‘Kayseri Hâkimiyet 2000 Gazetesi’’ olarak; başta gazetemizin kültür-san’at muhabiri ve Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yüksel Kalkan’a; yine gazetemiz yazarlarından Yazar-Yönetmen Emrah Bekçi ile yazarlık gibi bir kutsal yürüyüşe giren bütün kardeşlerimize başarılar diliyoruz. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz