Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KENT MERKEZİNDEKİ İMKANLAR İLÇELERE TAŞINDI

Bu haber 17 Ekim 2018 - 11:34 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
KENT MERKEZİNDEKİ İMKANLAR İLÇELERE TAŞINDI

Büyükşehir Belediyesi, her ilçede yaptığı kadın ve gençlik merkezleri ile KAYMEK ve Genç KAYMEK kurslarını ilçelere de taşıdı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerdeki kadın ve gençlik merkezi sayısı 15’e ulaştı. Pınarbaşı ve İncesu Kadın ve Gençlik Merkezi’nden sonra 13 Ekim Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan toplu açılış töreniyle Yemliha Sosyal Yaşam Merkezi de hizmete açıldı. İlçelerdeki tesislerde 57 farklı branşta kurslar veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerin en prestijli binaları olarak yaptığı Hacılar, Bünyan, Yahyalı, Yeşilhisar, Develi, Tomarza, Sarız, Özvatan, Felahiye, Sarıoğlan, Sarıoğlan-Palas ve Akkışla Kadın ve Gençlik Merkezi 2016 yılından itibaren hizmete açıldı. Bu merkezlere bu yıl Pınarbaşı ve İncesu Kadın Gençlik Merkezi ile toplu açılış töreniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmete açtığı Yemliha Sosyal Yaşam Merkezi de eklendi.

Büyükşehir Belediyesi, ilçelere kazandırılan ve sayısı 15’e ulaşan tesislerde, 57 farklı branşta kurslar veriyor. İlçelerdeki kurslar 1358 kişinin kaydıyla yeni döneme başladı. Ayrıca, 550 kişi de havuz ve fitness salonundan faydalanıyor.

Kadın ve Gençlik Merkezlerinde yeni dönemde üniversite hazırlık, liselere hazırlık, Türkçe, Matematik, Dijital Ders, Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, İngilizce, Akıl Oyunları, Yüzme, Bilgisayar Kullanımı, Kreş, Bağlama, Ritim, Robotik Kodlama, 4-6 Yaş Kuran Kursu, Hazır Giyim, Arıcılık, Kuaförlük gibi kurslar veriliyor. 2016 yılından bu yana ilçelerdeki tesislerden faydalananların sayısı 28 bin 236 kişiye ulaştı. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA