MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

KENTİMİ TANITMAYA GÖNÜLLÜYÜM PROJESİ BÜNYAN’DA
KENTİMİ TANITMAYA GÖNÜLLÜYÜM PROJESİ BÜNYAN’DA

Kayseri Valiliğince yazılan ve T.C. Kalkınma Bakanlığı ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ‘’Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm Projesi’’nin 2017-2018 ikinci etabı okulların ders zili çalmasıyla birlikte Bünyan İlçemizden 14 Şubat 2018 tarihinde başladı. Kayseri’nin en uç ilçelerinde çoğunluğu taşıma sistemi ile lise ve dengi okullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler; ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından […]

Kayseri Valiliğince yazılan ve T.C. Kalkınma Bakanlığı ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ‘’Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm Projesi’’nin 2017-2018 ikinci etabı okulların ders zili çalmasıyla birlikte Bünyan İlçemizden 14 Şubat 2018 tarihinde başladı.
Kayseri’nin en uç ilçelerinde çoğunluğu taşıma sistemi ile lise ve dengi okullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler; ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından bastırılan ve Eğitimci-Yazar Abdullah Ayata ile Yazar-Yönetmen Emrah Bekçi tarafından imza edilen kitaplar ücretsiz olarak hediye edilmekte.
Anadolu başta olmak üzere Kayserimizde hayata geçen proje bir ilk olma ve emsal teşkil etme özelliğini de kendi içerisinde barındırmakta. Konferansçı eğitmenler Abdullah Ayata ve Emrah Bekçi tarafından verilen seminerlerin içeriği; Türk-İslam Tarihi ile Kayseri erken döneminden günümüze kadar ulaşan zaman dilimini içermekte.
Öğrencilere yapılan sunum içeriğinde, Kayserimizin tarihi mekânlarının kısa metrajlı belgeseli ile T.B.M.M Arşivinden elde edilmiş 1900 senesi öncesi ve sonrası fotoğrafların bulunması, gençlerin yaşamış oldukları şehrin dününü ve bugününü daha iyi bir şekilde idrak etmelerini sağlamaktadır.
Bizlerde gazetemiz olarak; ileride kentimizi gönüllü olarak tanıtacak öğrencilerimizle; sunumları gerçekleştiren Abdullah Ayata ve Emrah Bekçi’ye başarılar diliyoruz. Projenin hayata geçmesine olanak sağlayan Kayseri Valiliği; Sayın Valimiz Süleyman Kamçı’ya; projeyi finanse eden ‘’ORAN’’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Ahmet Emin Kilci ve Çalışanlarına ve şehrimizin eğitimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. MEHMET FATİH KAYMAZ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz