Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KIBRIS TÜRK SANAYİ ODASI TİCARET ODASI’NDA

Bu haber 30 Kasım 2018 - 11:30 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.
KIBRIS TÜRK SANAYİ ODASI TİCARET ODASI’NDA

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Candan Avunduk ve beraberindeki heyet, Kayseri Ticaret Odası’nı ziyaret ederek odalar arasındaki ilişkinin geliştirilmesi adına yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi için istişarelerde bulunan ziyarette konuşan Başkan Gülsoy; Kıbrıs Ticaret Odası temsilcilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, ilişkilerin güçlendirilmesi adına atılan bu adımın devamını beklediklerini ifade etti.

İki ülke arasında ihracat ve yatırım anlamında neler yapılabileceğine değinen Başkan Gülsoy; “Sizleri şehrimizde görmek bizleri mutlu etti. Kıbrıs’ın ülkemiz için önemi malumunuzdur. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak ülke ekonomisine katkı sunmak için gayret göstermekteyiz. Bu nedenle karşılıklı görüşmelerin muhakkak faydası olacaktır. Ayrıca ikili görüşmelerde dostlukların da pekişeceğine inanıyorum. Her ülkenin de menfaatlerini gözeterek yeni ticari iş birliklerine imza atmalıyız. Dolaysıyla ülkelerin, şehirlerin birbirini daha yakından tanımaları gerekmektedir. Kıbrıs’tan ne alabilir, Kıbrıs’a ne satabiliriz bunu çok iyi araştırmamız lazım. Oda bünyemizde kurulan dış ticaret ofisimizde görevli Oda personelimiz, firma yetkililerimize bu konularda destek oluyor ve sorularını yanıtlıyor. Sizlerin de destek ofisimizden alacağı bilgiler doğrultusunda Kayseri’de neler yapılabileceğini daha yakından göreceğinize inanıyorum” diye konuştu.

Misafirperverliklerinden dolayı Başkan Gülsoy’a teşekkür eden Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Candan Avunduk “Karşılıklı işbirliklerimizi geliştirmeliyiz. İşbirliklerimizi geliştirmek için sizden destek bekliyoruz. Bu kapsamda Kayseri Ticaret Odasını ve beraberinde Kayserili firmaları Kıbrıs’ta görmek bizi mutlu edecektir. Biz Kayseri’de neler yapabilir noktasında fikir ediniyoruz. İstiyoruz ki Kayserili firmalarımızda ülkemizde yapılacak yatırım olanaklarını yakından görsün. Oluşturacağınız heyet ile birlikte sizleri en yakın zamanda KKTC’ye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.(Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA