ERÜ’DE “EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR

ERÜ’DE “EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN ACI GÜNÜ

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN ACI GÜNÜ

KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI’NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU

KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI’NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU

HAKEMLERE ÇİRKİN SALDIRILARA AĞIR CEZALAR

HAKEMLERE ÇİRKİN SALDIRILARA AĞIR CEZALAR

TKB’DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

TKB’DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

KİM, KİME, NEDEN DÜŞMAN?
  • OSMANİKİNCİ
    • OSMAN İKİNCİ
    • osmanikinci@kayserihakimiyet2000.com
    • 2 Ocak 2015 - 15:37:13

Tüm dünyada ve ülkemizde gizli bir şekilde Türk milletine ve Türk bayrağına karşı düşmanca tavır alma kıymetten düşürmeye, değersizleştirmeye yönelik gizli bir kampanya başlatıldı.

Milletimiz, adının  konmasında güçlük çekilen ve son olarak barış süreci diye adlandırılan süreçle birlikte milletin birliğini, vatanın bütünlüğünü bozmaya yönelik büyük bir oyunla karşı karşıya kaldı.

Bu oyunu bozmak adına Türk Milleti kavramı ırkçılık olarak algılandı. Türk düşmanlığı ve bayrak düşmanlığı körüklendi. Milletin birlik ve beraberliğine büyük bir darbe vuruldu. Türk milletine savaş açan PKK’nın Kürt kardeşlerimizi kullanmasına neden olundu.

Türk milletini meydana getiren unsurlardan biri olan Kürt kardeşlerimiz, başlatılan barış süreci ile şemsiyesi altında bulunduğu, içinde yer aldığı Türk milletinin birliğini bozmaya yönelik oynanan oyunun bir aktörü haline getirildi.

Barış sürecinin işleyişinde” Türkiye sınırları içinde yaşayan, vatandaşlık haklarına sahip, vatandaş olarak görev ve sorumluluklarını yerine getiren topluluğun adı Türk Milletidir.” tanımına aykırı olarak cereyan eden gelişmeler, Türk milleti kavramı içinde yer alan tüm unsurları rahatsız etti. Özellikle mütedeyyin Kürt kardeşlerimizi rahatsız etti.

Millet çatısı altında yer alan tüm etnik gruplar şunu biliyor ki Türk milleti bir ailedir. Aile düzeninin bozulması, ailenin dağılması demek aileyi meydana getiren tüm unsurların emperyalist ülkelere yem olması ve yok olması demektir. Millet kavramı içinde yer alan toplulukların varlığı, Türk Milletinin varlık ve bekasıyla mümkündür. Türk düşmanlığı kendimizi inkardır. Kendimizin mezarını kazmaktır.

İçeride kendi ellerimizle milletin birliğini, vatanın bütünlüğünü tehlikeye sokulurken; dünyada İslamofobi fırtınası koparılıyor. Ve bu fırtına Türk düşmanlığına dönüşüyor. Türk düşmanlığının nedeni dünyada İslam’a karşı başlatılan karalama kampanyasıdır. Çünkü konu İslam’sa hedef Türk Milletidir. Hedef milleti oluşturan tüm topluluklardır.

Düşmanlığın nedeni,Türk milletinin asırlarca İslam’ın bayraktarlığını yapmış olmasıdır. Bu gün de İslam’ın temsilcisi olarak Türk milletinin görülmesidir. İslam’ın yücelişini Türk milletinin gerçekleştireceği korkusudur. Türk milletinin yeniden dünyada hak, adalet barış ve huzuru sağlayarak her türlü emperyalizme son vereceği korkusudur.

Türk bayrağının değersizleştirilmesinin altında yatan gerçek ise; SadeceTürk milletini temsil etmesi değildir. Üzerindeki ay ve yıldız sembolleriyle İslam’ın büyüklüğünü yüceliğini, evrenselliğini anlatmasıdır. Türk bayrağını görenin İslam’ı hatırlamasıdır.  Dolayısıyla Türk milletine ve bayrağa düşmanlık İslam’a düşmanlık anlamına geliyor.

Birlikte elde ettiği başarılarla dünya milletlerine örnek olmuş. Tarih boyu insanlığı ilgilendiren önemli başarılara imza atmış. Dünyada adalet ve barışı sağlama misyonunu birlikte üslenmiş Türk milletinin tüm unsurlarının basit hesaplar peşinde koşarak milletin birliğini bozmaya yönelik oyunlara gelmeyeceğine inanıyoruz.

Türk milleti kavramı içinde yer alan tüm toplulukların bu milletin vatandaşı olarak görev ve sorumluluklarını yerine getirip içerde ve dışarıda oynanan milleti ayrıştırma oyununu birlikte bozmasını diliyor ve temenni ediyoruz.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz