Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

Kocasinan Belediyesi tarafından unutulmaya yüz tutan sokak oyunları yaşatılmaya devam ediyor. Her hafta bir mahallede düzenlediği etkinlikle sokak oyunlarını yeniden hatırlatan Kocasinan Belediyesi, geçmişin tatlı anılarını bugünün çocuklarına yaşatıyor.

Kocasinan Sokak Oyunları Şenliği’nin bu seferki adresi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi oldu. Şenliğe aileleriyle birlikte katılan çocukların heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Çocukların yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik sayesinde unutulmaya yüz tutmuş oyunların yeniden hatırlandığını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Çocuklarımızı sanal ortamdan eğitimleri haricinde biraz da olsa kurtararak, gelenek ve göreneklerimizi yansıtan oyunlarla ve gösterilerle buluşturuyoruz. Biz onların daha huzurlu ve daha mutlu olmaları için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz ve geçmişimizin kültürünü günümüzde de yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışı ile doyasıya eğlenen çocuklar, sandalye kapmaca da birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Mahalle sakinleri, Kocasinan Belediyesi’nin bu etkinliği sayesinde unutulmaya yüz tutmuş oyunların yeniden hatırlandığını ve çocuklarını izlerken kendi çocukluklarına döndüğünü söyledi.(Kurum Haber)

KOCASİNAN’DA ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU

Kocasinan Belediyesi tarafından unutulmaya yüz tutan sokak oyunları yaşatılmaya devam ediyor. Her hafta bir mahallede düzenlediği etkinlikle sokak oyunlarını yeniden hatırlatan Kocasinan Belediyesi, geçmişin tatlı anılarını bugünün çocuklarına yaşatıyor. Kocasinan Sokak Oyunları Şenliği’nin bu seferki adresi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi oldu. Şenliğe aileleriyle birlikte katılan çocukların heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Çocukların yoğun katılımıyla gerçekleşen […]

31 Ağustos 2018 'da eklendi ve 30 kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA