Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
ALİ ÖZKANLI

KONUŞMAK BİTKİLERİ BÜYÜTÜR MÜ?

Bu haber 18 Mart 2019 - 12:29 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.
KONUŞMAK BİTKİLERİ BÜYÜTÜR MÜ?

Emoto’nun çalışmasında somut kanıtlarla insanın titreşimsel enerjisinin, düşüncesinin, kelimelerin, fikir ve müziğin, hatta son yaptığı çalışmalarda suya oynatılan filmlerin dahi suyun moleküler yapısını etkilediğini ispat etmiştir.

Su bu gezegendeki yaşamın kaynağıdır. Beden bir sünger gibidir ve hücre denilen, sıvı dolu trilyonlarca odacıktan oluşur. Yaşamımızın kalitesi sıvımızın kalitesi ile direk bağlantı halindedir. Su son derece uyumlu bir maddedir.

Fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olur. Fakat değişen sadece fiziksel şekli değildir, moleküler şekli de değişir. Çevreden aldığı enerji veya titreşimler suyun moleküler şeklini değiştirir. Bu anlamda su sadece görsel olarak çevresel durumu yansıtmaz, aynı zamanda moleküler anlamda da yansıtır.

Emoto, görsel anlamda bu moleküler değişimi belgelemektedir. Su damlacıklarını dondurup fotoğraf çekme kapasitesi olan bir karanlık alan mikroskobu altında inceliyor. Yapılan çalışmalar çevresel etkilerin suda yarattığı moleküler değişimi açıkça ortaya koyuyor.

Emoto, dünyanın değişik kaynaklarından alınan ve değişik durumlarda olan suyun kristalize şekillerinde birçok büyüleyici farklılıklar keşfetmiş. Akarsulardan ve kaynaklardan alınan su çok güzel geometrik şekilleri olan kristal desenler gösterirken, sanayi ve yerleşimin yoğun olduğu yerlerden alınmış kirli ve toksik su ve su borularında, depolarda bekletilen durgun su kesin olarak şekilsel bozukluk ve rastgele oluşmuş kristal şekiller oluşturduğunu gözlemlemiş. Yapılan deneyler sonucunda ortaya çıkan fotoğraflar suyun inanılmaz yansıtmalarını gösterir. Canlı ve her duygu ve düşüncemize tepki veren bir madde. Suyun, çevresindeki titreşim ve enerjiyi kolayca kopyaladığı açıkça ortada. Su, bir şey söylendiğinde, aktarıldığı anda, anında etkilenmekte.

Fotoğraflardaki dondurulmuş sulara fotoğrafları çekilmeden önce ya sözel olarak veya şişenin üstüne yazılarak resimlerin altındaki kelimeler yüklenilmiş. Suyun kelimelerin manalarının enerjisini kopyalayıp, görüntü olarak verdiği yansımanın gerçekliği şaşırtıcı olduğunu görmüştür.

Yapılan araştırmada suya müzik de çalınmış, film de oynatılmış. Film oynatıldığında da korku filmlerinin, şiddet içeren filmlerin kötü bir etkisi olup şekil bozuklukları oluşmuş.

Su hücreler arası bilgi alış-verişini sağlar. Bu şekilde var olabiliyoruz. Gün içinde düşündüğümüz ve söylediğimiz her şey tüm hücrelerimizi etkiliyor, çünkü bedenimizdeki su, bunların enerjisini kopyalayıp hücrelere dağıtıyor.

Dolayısı ile siz bir bakıma düşündüğümüz ve konuştuğumuz şeyler oluyoruz, beden olarak da etkileniyoruz. “Ben hep hasta olurum” dediğimizde içimizde dolaşan su, o kaliteye bürünüp bunu hücrelere iletiyor. “Beni hasta ediyorsun” cümlesi yüklenilmiş olan suyun fotoğrafı farklı oluyor.

Düşündüklerimizin ve konuştuklarımızın kalitesinde yaşıyoruz. Tüm hayatımız ve sağlığımız hücrelerinizde var olan, atalarınızdan aktarılan ve kendi geçmişinizden gelen bedeninizdeki sudaki bilgilerin kaydıdır.

Bu alanda hem de bizim  gibi öğrencilerin yaptıkları bir deneyden söz edelim mi? İki ilkokul öğrencisi, okul için bir deney yapmışlar. İki farklı şişeye pişmiş pirinç koyup şişenin birine “Teşekkür ederim!” diğerine ise “Seni Aptal!” diye tekrarlamışlar.

Bir ayın sonunda “Teşekkür ederim!” denilen pirincin renginin sarı ve kokusunun güzel olduğunu ve “Seni Aptal!” denilen pirincin ise simsiyah ve kötü kokulu olduğunu, pirincin bile kelimelerden etkilendiğini görmüşler. Bu deney yayılmış ve birçok insan aynı deneyi tekrarladığında aynı neticenin elde edildiğini görmüşler.

Siz de deneyebilir, farklı kelime veya cümlelerle ne tür netice elde ettiğinizi görebilir, söz ve düşüncenin etkisini bizzat gözlemleyerek yaşayabilirsiniz.

Osman ve arkadaşları verdiği bu bilgilerden dolayı Necip öğretmene çok teşekkür ettiler. Tabii içtikleri meyve suyu ve o nefis kurabiyeler için de…

 

Bilmece Bildirmece

* Her mevsim yağabilirim

Ama en çok İlkbaharda ıslatmamam için seni,

Şemsiyeni unutma. (Yağmur)

* Gökten yağar tıp tıp,

Yürürken yolda şıp şıp (Yağmur) (Devam Edecek)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA