NURSAÇAN: MESLEK LİSESİ MESELESİ, MEMLEKET MESELESİ

NURSAÇAN: MESLEK LİSESİ MESELESİ, MEMLEKET MESELESİ

KAYSERİ’DE SİLAHLI KAVGA: 2 YARALI

KAYSERİ’DE SİLAHLI KAVGA: 2 YARALI

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’IN YEŞİL DOKUSUNU HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’IN YEŞİL DOKUSUNU HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

MHP ADAYLARI DSİ, TMO VE SÜHA TURİZMİ ZİYARET ETTİ

MHP ADAYLARI DSİ, TMO VE SÜHA TURİZMİ ZİYARET ETTİ

KAYSERİ’DE 952 BİN 629 KİŞİ SANDIK BAŞINA GİDECEK

KAYSERİ’DE 952 BİN 629 KİŞİ SANDIK BAŞINA GİDECEK

KONYASPOR SÜPER KUPA ŞAMPİYONU
 • HASANÇİFTÇİ
  • HASAN ÇİFTÇİ
  • hasanc@kayserihakimiyet2000.com
  • 12 Ağustos 2017 - 14:04:08

Samsun şehrimize yeni yapılan 19 Mayıs Stadı, Milli Mücadelenin ilk adım şehrine, şanına yakışır bu güzel stat olmuştur, yapılmasında emeği geçenleri kutlarım.
06-08-2017 Pazar günü bu güzel stadın açılışında, Atiker Konyaspor ile BJK Külübü 2017 yılı Süper Kupa maçında, A.Konyaspor, BJK Külübünü 2-1 yenerek Süper Kupanın sahibi olmuştur. İki ay önce Başakşehir Spor’da yenerek Türkiye Ziraat Kupasını da müzesine götürmüştü. A.Konya Spor Hocası Mustafa Reşit Akçay’ı ve futbolcularını kutlarım. Anadolu şehri Konya’nın bu iki kupayı hak etmiş 2017 yılı kupalar şampiyonu olmuştur. Kupalar üç büyük kulüplere gitmemiştir.
Buraya kadar çok iyi: Maç boyunca sahaya Konyasporlu seyirciler tarafından yabancı cisimler, hatta çakı bıçağı bile atılmış, bir seyirci saha içerisinden zorla çıkarılmış, bu yasak maddelere göz yuman güvenlik güçleri BJK Külübü’nün (“YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA” ) afişine izin verilmemiştir.
Maçın sonunda Konyaspor seyircisi sahaya zorla girmiş, güvenlik güçleri çaresiz kalmıştır. Burada BJK Külübü seyircisini kutlamak lazım, sahaya onlarda inse idi, olacak olayları düşünmek bile istemiyorum. Kupa töreni esnasında BJK’li sporcular, Atiker Konyaspor takımını alkışlayarak kutladılar.
Bu kupa maçları her yıl olaylı geçiyor, gerekli önlemler alınmıyor. Son olaylar üzerine, İçişleri bakanlığı, Spor Bakanlığı inceleme ve soruşturma başlattılar. Spor Bakanı Osman
Aşkın Bak, suçlular çezalandırılacak, 6222 sayılı yasa işletilecektir demektedir. Sayın bakanım TFF’u suçlayan bir madde yoktur. 6222 sayılı kanunun 13. maddesi ve fıkraları :
-“ Suç oluşturan maddeleri spor alanlarına sokan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.,
-Kesici, delici, ezici alet ve maddeleri seyircilere temin etmek amacı ile spor alanına veya spor alanında seyircilere temin eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
-Yasaklı maddeleri spor alanında kullanan kişi, bu suretle müsabaka düzeninin bozulması halinde fiili, daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”
Bu maddelere göre suçlular hak ettikleri gerekli cezayı görürler.
Bir diğer konu, ben bu süper kupa maçından hiç zevk almadım. Her iki takımda yabancı futbolcular oynuyor. Bizim çocuklar yedek kulubesinde oturuyor. Bu yabancu futbolcu hayranlığı, antröner hayranlığı nedir? Dört milli maç için yabancı hoca getiriliyor. Yerli hocalarımıza rağbet edilmiyor. Tabiî ki milli takımımız başarısız olur. Bu işe bir dur demeli TFF bu kadar yetkiyi, bu özerkliği, bu gücü iyi kullanmıyor. Fatih Terim Hoca’ya yirmi milyon tazminat, onbeş ay işsizlik maaşı, yazık..
Amatör spor kuluplerinden külup vizesi, sporcu aktarma parası, lisans bedeli adları altında paralar alınmakta. Kayseri ilimizde bir zamanlar yüzün üzerinde kulüp vardı, bugün faal kulüp sayısı altmış kadardır. Bu düşüşün nedeni maddiyattır.
Amatör spor kulüplerinden para alınmamalıdır.
Bu kupa maçlarında pasoliğ niçin kullanılmıyor?

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz