Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

KÖYLÜLER SUYUNA KAVUŞTU 

Bu haber 30 Ağustos 2018 - 13:40 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.
KÖYLÜLER SUYUNA KAVUŞTU 

Kayseri’de Sarımsaklı köyüne inen sulama kanalının kesilmesi sonucu mağdur olan köylülerin suyu, yerel medyada çıkan haberler  sonucu yeniden verildi. 
Kurban Bayramı öncesi Sarımsaklı köyüne inen sulama kanalının suları yetkililer tarafından kesilince barajda balık ölümleri yaşandı. Ölü balıklar nedeniyle köy girişinden itibaren aşırı koku meydana geldi ve köylüler su kullanamadı. 
Olay ardından ‘Sarımsaklı barajından mahalleye inen sulama kanalının suları kesilince balık ölümleri yaşandı’ başlığıyla haber yapan İHA, köylülerin umudu oldu. Haberin ardından da yetkililer kanala yeniden suyu verdi. 
Köy sakinlerinden Can Öcal, “Yetkililer daha önce yaptığımız konuşmalardan dolayı sesimizi duydu, suyumuz bir nebzede olsun şuanda akıyor. Köylülerimiz suyunu kullanabiliyor. Biz bu suyun kesilmemesini istiyoruz. Köylüler tarlasını, ürünlerini sulasın ki köydeki yaşam hayatı sürsün. Köy demek yaşam demektir. Her şey buradadır. Biz daha önce balıklar ölüyor diye göstermiştik. Bu balıkların ölüm sebepleri kanalizasyon değildi. Kanalizasyonlarımız sıkıntı yok. Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Mümkün olmayan şeyi söylemekte yanlış” şeklinde konuştu. (iha)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA