ILN00707901-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO : 2017/502KARAR NO : 2017/486

ILN00707901-KAYSERİ 6. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO : 2017/502KARAR NO : 2017/486

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN, KENTSEL  DÖNÜŞÜMLE PARLAYACAK”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN, KENTSEL DÖNÜŞÜMLE PARLAYACAK”

ASAMOAH GYAN 32. YAŞ GÜNÜNÜ TAKIM ARKADAŞLARI İLE KUTLADI

ASAMOAH GYAN 32. YAŞ GÜNÜNÜ TAKIM ARKADAŞLARI İLE KUTLADI

KAYSERİSPOR, MEDİPOL BAŞAKŞEHİR’E BİLENİYOR

KAYSERİSPOR, MEDİPOL BAŞAKŞEHİR’E BİLENİYOR

YORGAN DİKİMİ NESİLDEN NESİLE MELİKGAZİ’DE DEVAM EDECEK

YORGAN DİKİMİ NESİLDEN NESİLE MELİKGAZİ’DE DEVAM EDECEK

KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDE TİYATRO KURSU BAŞLADI

İl Kültür Müdürlüğü kursları başarılı olarak devam ediyor. Dekoratif süsleme kursu, Keçe yapımı kursu, Ney Kursu, Ebru Kursu devem ederken bu kez de İl Kültür Müdürlüğü Renkli Tebeşirler Derneği usta öğretici İbrahim Altuntaş bünyesinde tiyatro kursu veriliyor.

İl Kültür Müdürlüğünde bir araya gelen tiyatro öğrencileri bir birleri tanışıp, tiyatro hakkında görüşlerini söylediler. Yeni kursa katılan öğrencilerle yönelik bir konuşma yapan Kültür müdürü İsmet Taymış,” Kursta en önemli olay devamlılık esas olup dersinize iyi çalışmaktır. Gördüğüm kadarı ile çok renkli bir öğrenci gurubu bulunmakta kimi Üniversite öğrencisi kimi çalışan genci yaşlısı burada her yaşta insanın olması çok güzel bir olaydır. İbrahim Altuntaş ustalığında tiyatro nedir nasıl bir oyunda oynanır bunları öğreneceksiniz. Kurs bitiminde sizde bir Sertifikalı diplomalı bir öğrenci olacaksınız, şimdiden sizlere başarılar diliyorum”

Renkli Tebeşirler Kültür Sanat Derneği yönetim kurulu başkanı usta tiyatro öğreticisi İbrahim Altuntaş yeni kursa katılan öğrencilere tiyatro kurularını anlattı.

Altuntaş,” Tiyatronun ilk kurula akılı ve disiplinli olmaktır. Tiyatro para kazandırmasa da insanı ehlileştiren topluma kazandıran sosyal aktivesi bol bir meslek dalıdır. Dört ay süren bu süreçte boyunca çok iyi dinler konuyu iyi anlarlarsanız birazda yeteneğiniz varsa mesele yoktur tiyatroyu hemen kavrarsınız. Bazen belli olmuyor içine kapanık bir öğrenciye küçük bir rol veriyorsunuz çok başarılı olduğunu görüyorsunuz. Haftada 16 saat toplam çalışma saati 280 saat. Çalışan insanın başarmayacağı bir olay yok. Bizim istediğimiz kursta kuru bilgi değil tiyatrocu olma isteği ile zamanında kursa gelmesidir. Bizim ekibimiz de birçok arkadaş Necati Cumali’nin “Vurun Emri” oyunda görüldüğü gibi çok başarılı oldular kendilerine burada teşekkür ediyorum. Üniversite öğrencilerimizin yanında çalışan kurs öğrencilerimizde bulunmakta.  İl Kültür Müdürlüğü salonunda yapılacak kursumuzun başarılı geçeceğine inanıyorum kurs boyunca hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • İl Kültür Müdürlüğü kursları başarılı olarak devam ediyor. Dekoratif süsleme kursu, Keçe yapımı kursu, Ney Kursu, Ebru Kursu devem ederken bu kez de İl Kültür Müdürlüğü Renkli Tebeşirler Derneği usta öğretici İbrahim Altuntaş bünyesinde tiyatro kursu veriliyor. İl Kültür Müdürlüğünde bir araya gelen tiyatro öğrencileri bir birleri tanışıp, tiyatro hakkında görüşlerini söylediler. Yeni kursa katılan […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz