KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDE TİYATRO KURSU BAŞLADI

İl Kültür Müdürlüğü kursları başarılı olarak devam ediyor. Dekoratif süsleme kursu, Keçe yapımı kursu, Ney Kursu, Ebru Kursu devem ederken bu kez de İl Kültür Müdürlüğü Renkli Tebeşirler Derneği usta öğretici İbrahim Altuntaş bünyesinde tiyatro kursu veriliyor.

İl Kültür Müdürlüğünde bir araya gelen tiyatro öğrencileri bir birleri tanışıp, tiyatro hakkında görüşlerini söylediler. Yeni kursa katılan öğrencilerle yönelik bir konuşma yapan Kültür müdürü İsmet Taymış,” Kursta en önemli olay devamlılık esas olup dersinize iyi çalışmaktır. Gördüğüm kadarı ile çok renkli bir öğrenci gurubu bulunmakta kimi Üniversite öğrencisi kimi çalışan genci yaşlısı burada her yaşta insanın olması çok güzel bir olaydır. İbrahim Altuntaş ustalığında tiyatro nedir nasıl bir oyunda oynanır bunları öğreneceksiniz. Kurs bitiminde sizde bir Sertifikalı diplomalı bir öğrenci olacaksınız, şimdiden sizlere başarılar diliyorum”

Renkli Tebeşirler Kültür Sanat Derneği yönetim kurulu başkanı usta tiyatro öğreticisi İbrahim Altuntaş yeni kursa katılan öğrencilere tiyatro kurularını anlattı.

Altuntaş,” Tiyatronun ilk kurula akılı ve disiplinli olmaktır. Tiyatro para kazandırmasa da insanı ehlileştiren topluma kazandıran sosyal aktivesi bol bir meslek dalıdır. Dört ay süren bu süreçte boyunca çok iyi dinler konuyu iyi anlarlarsanız birazda yeteneğiniz varsa mesele yoktur tiyatroyu hemen kavrarsınız. Bazen belli olmuyor içine kapanık bir öğrenciye küçük bir rol veriyorsunuz çok başarılı olduğunu görüyorsunuz. Haftada 16 saat toplam çalışma saati 280 saat. Çalışan insanın başarmayacağı bir olay yok. Bizim istediğimiz kursta kuru bilgi değil tiyatrocu olma isteği ile zamanında kursa gelmesidir. Bizim ekibimiz de birçok arkadaş Necati Cumali’nin “Vurun Emri” oyunda görüldüğü gibi çok başarılı oldular kendilerine burada teşekkür ediyorum. Üniversite öğrencilerimizin yanında çalışan kurs öğrencilerimizde bulunmakta.  İl Kültür Müdürlüğü salonunda yapılacak kursumuzun başarılı geçeceğine inanıyorum kurs boyunca hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • İl Kültür Müdürlüğü kursları başarılı olarak devam ediyor. Dekoratif süsleme kursu, Keçe yapımı kursu, Ney Kursu, Ebru Kursu devem ederken bu kez de İl Kültür Müdürlüğü Renkli Tebeşirler Derneği usta öğretici İbrahim Altuntaş bünyesinde tiyatro kursu veriliyor. İl Kültür Müdürlüğünde bir araya gelen tiyatro öğrencileri bir birleri tanışıp, tiyatro hakkında görüşlerini söylediler. Yeni kursa katılan […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz