BEŞİKTAŞ’TA İLK HEDEF DENİZ TÜRÜÇ VE GÜRAY VURAL

BEŞİKTAŞ’TA İLK HEDEF DENİZ TÜRÜÇ VE GÜRAY VURAL

BAKAN ÖZHASEKİ MHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

BAKAN ÖZHASEKİ MHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

YILMAZ KARACA: YEREL BASINA “CANSUYU” ZAMMI ONAYLANDI

YILMAZ KARACA: YEREL BASINA “CANSUYU” ZAMMI ONAYLANDI

SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KTO ZİYARETİ

SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KTO ZİYARETİ

DEVELİ’NİN ÖRNEK MUHTARI YİNE İŞ BAŞINDA

DEVELİ’NİN ÖRNEK MUHTARI YİNE İŞ BAŞINDA

LİSELERİMİZDE EĞİTİM VE DERS PROGRAMI
 • HASANÇİFTÇİ
  • HASAN ÇİFTÇİ
  • hasanc@kayserihakimiyet2000.com
  • 2 Aralık 2017 - 12:21:18

Eğitimin Türkçesi eğitip, bükme, biçme, verme eğitim bireyini değişime getirme süreli insanların davranışlarını iyiye daha güzele daha doğruya daha yükseklere erişmek vatana millete iyi birey olmak insanlığa hizmet etmek bunlar iyi eğitim ve iyi eğitimci ile başarılacaktır.
Develili Âşık Seyrani “İplik içlik olmaz dokutmayınca evlat âlim olmaz okutmayınca” sözü eğitimin önemini ne güzel anlatıyor. Liselerimiz 9. Sınıf yani lise 1. Sınıfların ders programları incelendiğin de;
İmam hatip Anadolu Liselerinde din ağırlıklı derslerin haftada 10 saat Anadolu liselerinde, Anadolu Meslek Liselerinde, Anadolu Sağlık Meslek Liselerinde din ağırlıklı derslerin 6 saat olduğu Fen liselerinde Güzel sanatlar Liselerinde, çok programlı liselerde spor liselerinde din ağırlıklı derslerin 2 saat olduğu bütün liselerde ayrıca Din ağırlıklı seçmeli derslerin olduğu
Anadolu liselerinde fen derslerine yani Fizik, Kimya, Biyoloji derslerine hafta da 2 saat ayrıldığı görülmektedir. Bu haftalık 40 saat ders programındaki derslerle eğitimlemeslek liseleri öğrencilerinin tam bir din görevlisi sanat okulu öğrencilerinin kalifiye eleman usta yetiştiremeyeceği Anadolu liselerinin öğrencisinin iyi bir fakülte kazanamayacağına inanıyorum. Yapılan ders programları ders saatleri yetersizdir.
8. sınıf öğrencilerinin kafası iyice karışık liselere giriş sınavlarındaki belirsizlik ve iktidarın uygun gördüğü şekilde biçimlendirilerek müfredat değişikliğinin sık sık yapıldığı öğretmen atamalarında Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerinden öncelikli Din Kültürü öğretmenlerinin atandığı ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü öğretmenliğine talip olmaları din kültürü öğretmenlerini de huzursuz etmiştir.
1946 yılında köy enstitülerinin kapanması ile eğitim bozulmaya başlıyor. Bugünlerde iyice bozuldu sık sık program değişikliğine gidilmekte.
Eski Milli Eğitim Bakanlarından Hasan Ali Yücel’in bakanlığı döneminde dergiler, kitaplar, ansiklopediler, çeviriler, müzeler, kongreler, teknik ve mesleki öğretime ders kitaplarına önem vermiş bakan Hasan Ali Yücel modernleşmenin öncülerinden olup onun ayarında bugüne kadar milli eğitim bakanı gelmemiştir.
Özlediğimizi yetiştirecek mühendis, profesör, bilim adamı, devlet yönetecek milli İslami vatan bayrak sevgisi dini hür vicdanı hür yapılan yanlış işleri düzeltecek eğitimcilere ihtiyacımız olup bu gençleri yetiştirecek ailelere ve eğitimcilere ne mutlu.
Benim ilçem İncesu da 2017-2018 öğretim yılında Anadolu lisesine 217 Anadolu imam hatip lisesinde 147 meslek lisesine 93 Anadolu sağlık meslek lisesine 33 spor lisesine 91 öğrenci kayıt edilmiştir. Yekûn ilçemiz liselerinde 1509 öğrenci eğitim görmekte. İlçemiz Kayseri organize sanayi ile İncesu organize sanayi ortasında olup buradaki fabrikaların kalifiye elemana ihtiyacı olduğu malum Anadolu meslek lisesinde 575 öğrenci imam hatip Anadolu lisesinde 412 öğrenci mevcudu olduğu velilerin ve öğrencilerin sağlıklı düşünmeleri gerekir.
Öğrencilerimiz dini bilgileri her zaman öğrenebilir. Sanayinin kaliteli usta, iyi elemana ihtiyacı vardır. Yarınlar için hem ülkemiz hem öğrencilerin geleceği için teknisyenlere ihtiyacımız olduğunu ve öğrencilerin iş bulmakta güçlük çekmeyecekleri inancındayım. Sanat okullarını öğrencilerimizin tercih etmelerinin iyi olacağını düşünmekteyim.

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz