MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

‘MAHREM İMAMI’ 3 ESKİ POLİSE 6’ŞAR YIL HAPİS
‘MAHREM İMAMI’ 3 ESKİ POLİSE 6’ŞAR YIL HAPİS

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, örgütün “mahrem imamı” oldukları iddiasıyla tutuksuz yargılanan ihraç polis memuru 3 sanığa ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde farklı dosyalarda görülen davada tek tek yargılanan tutuksuz sanıklar S.Ş., Y.K. ve Ö.Ç. ile avukatları hazır bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, […]

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, örgütün “mahrem imamı” oldukları iddiasıyla tutuksuz yargılanan ihraç polis memuru 3 sanığa ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde farklı dosyalarda görülen davada tek tek yargılanan tutuksuz sanıklar S.Ş., Y.K. ve Ö.Ç. ile avukatları hazır bulundu.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün Emniyet’teki mahrem hizmetleri kapsamında yapılan çalışmada, kodlarla isimleri geçtiği iddia edilen ihraç komiser S.Ş., polis Ö.Ç. ve polis Y.K. üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek böyle bir listeden habersiz olduklarını, örgüt üyesi olmadıklarını söylediler.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanıkların suçunun sabit olması gerekçesiyle sanıklara ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezaları verdi.
3 SANIĞA CEZA, 3 SANIĞA BERAAT
Ayrıca aynı mahkemede örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan 26 yaşındaki öğrenci M. K. “Raporda sinyallerin geldiği yer Ankara ama o gün o saatte ben Kayseri’de halı saha maçındaydım. Evime vize ve final haftalarında ders çalışmak için dolu arkadaşlarım gelir, internetimi kullanırdı. Ben vatanına ve milletine sadık insanım, by lock kullanmadım” dedi. Mahkemece sanığa ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, örgüt üyeliğinden yargılanan Ü.T. isimli işçiye de aynı suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.
Öte yandan aynı mahkemede başka dosyada yargılanan ve etkin pişmanlıkta bulunan ev hanımı C.S.G. (36) de mahkemece 2 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.
İşçi Bayram K., öğretmen Yasemin A. ve öğrenci Batuhan S. ise yargılandıkları mahkemece beraat ettiler.
“ECZACILARIN İMAMI DEĞİLİM” DİYEN FETÖ SANIĞINA 6 YIL HAPİS
Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eczacılardan sorumlu imam olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan eczacı Ş.H.’ye mahkemece 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 71 işadamı hakkında hazırlanan 316 sayfalık iddianameli davada tutuksuz sanık esnaf Seyit Sevgin(66) rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmiş, Avukat S. G.(47)’ün davası AHUDER Davası ile birleştiği için bu davadan tefrik edilmiş ve sanık sayısı 71’den 69’a düşmüştü. 23 Kasım 2017’de görülen davanın son celsesinde mahkeme heyeti bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edilerek, sanıkların tek tek yargılanmalarına karar vermişti.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada eczacıların imamı olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan sanık Ş.H. ve avukatı hazır bulundu.
Sanık Ş.H., önceki celsede verdiği savunmalarında “Eczacıların imamı değilim. FETÖ’nün aktif ve pasif hiçbir irtibatım olmadı. Kapatılan Sevgi Eczanesi’nin sahibiydim. Eczanenin bordum katında toplantılar yapmadım, para toplamadım. 30 yıllık emeğim heba oldu” demişti.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık Ş.H.’ya ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.
Ayrıca aynı mahkemede farklı dosyalarda yargılanan sanıklardan etkin pişmanlıkta bulunan M.C.’ye 4 yıl 4 ay 15 gün, V.N.’na ‘yardım etme’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilirken, sanık Tahir U. ise beraat etti. (İHA)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz