Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MALAZGİRT TÜRK’ÜN ANADOLU’DAKİ TAPUSUDUR

Bu haber 30 Ağustos 2018 - 11:33 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.
MALAZGİRT TÜRK’ÜN ANADOLU’DAKİ TAPUSUDUR

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta Malazgirt’i anlattı.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK tarafından “Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan” konulu bir konferans düzenlendi. Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de izlediği konferansta önemli mesajlar veren Prof. Dr. Şimşirgil, Malazgirt’in Türk’ün Anadolu’daki tapusu olduğunu söyledi.

Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle düzenlenen “Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan” konulu konferansa büyük ilgi gösterildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de takip ettiği konferansta izleyiciler tarafından Şehir Tiyatrosu tamamen dolduruldu.

Sözlerinin başında Malazgirt’in önemini vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Malazgirt’in Türk’ün Anadolu’daki tapusu olduğunu belirtti. Malazgirt Savaşının kıyamete kadar Anadolu’yu Türk’ün kıldığını vurgulayan Şimşirgil, “Malazgirt tarihin en önemli destanlarından birisidir. Buna rağmen Anadolu’yu Türk’ün kılan Sultan Alparslan ne yazık ki fazla tanınmıyor. Asla tarih unutulmamalıdır” dedi. Konuşmasında Sultan Alparslan hakkında da bilgiler veren Şimşirgil, Türklerin İslamiyet’ten sonra İslami köklerden gelen isimler de aldığını ifade ederek Alparslan’ın isminin Muhammed Alparslan olduğunu söyledi.

“DOLAR DİYEREK KORKMAYIN”

Konferansta bu milletin bir ve beraber olduğunda her güçlüğü yenebileceğini de vurgulayan Prof. Dr. Şimşirgil, “FETÖ denilen örgüt bizi Amerika’ya işgal ettirecekti. Peygamberimizi yok sayan bu zihniyetin ne dini var. Ama elhamdülillah bizim Alparslan gibi, batıya ‘Siz daha Osmanlı tokadı yemediniz’ diyen bir Cumhurbaşkanımız var. Bu yüzden dolar filan diyerek korkmayın. O dolar paçavradır. Beni açlıkla mı imtihan edeceksin? Çanakkale’de ecdadımızın ne yokluklar çektiğini bizler okuduk” diye konuştu.

“YENİ ALPARSLANLAR ÇIKARACAĞIZ”

Konferansın sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’e çiçek vererek teşekkür etti. Alparslan’ın, Fatih Sultan Mehmet’in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın genç yaşlarda önemli işler yaptıklarını dile getiren Başkan Çelik, şehri imar ederken insanımızı ihmal etmemelerinin ve insana yatırıma verdikleri önemin nedenini anlattı. Özellikle gençlere önem verdiklerini vurgulayan Başkan Çelik, “Aranızdan Alparslanlar, Fatihler, Erdoğanlar çıkacak. Biz var olan değerimizi ortaya çıkarmanın peşindeyiz. Rabbimiz hizmet ömrü verdiği müddetçe insanımıza önem vermeye devam edeceğiz” dedi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA