Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MANTILAR, SU BÖREKLERİ, KATMERLER OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDEN 

Bu haber 28 Kasım 2018 - 11:43 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.
MANTILAR, SU BÖREKLERİ, KATMERLER OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDEN 

Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyesi, dışarıdan sipariş alarak ürettiği, mantı, su böreği, katmer gibi yöreye özgü tatlarıyla beğeni topluyor.
Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyesinde, Kayseri yöresel tatlarını yapılıyor ve servise sunuluyor. 10 açık lise öğrencisinin eğitim aldığı atölyede siparişe bağlı olarak günlük üretim yapılıyor. Kamu kurumlarının yanı sıra bireysel olarak da sipariş alan atölyede, mantıdan su böreğine, katmerden çeşitli kurabiyelere kadar üretimler yapılıyor.
Atölye hakkında bilgi veren Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmeni Ayşegül Hasekiz, “Kurumların siparişlerinin yanı sıra dışarıdan arayanların da ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz. Su böreği, güllü baklava, mantı gibi Kayseri’ye has ürünleri üretiyoruz. Mantı üretimimiz her gün var. Ayda 25-30 kilo siparişimiz oluyor. Bunun dışında günlük çorba, kete, katmer, poça, simit gibi ürünler de üretiyoruz” dedi.
Siparişler için Olgunlaşma Enstitüsünün 0352 222 88 02 no’lu telefonuna ulaşılabilir.  (İHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA