KAYSERİ’DE AKP 6, MHP 2, CHP VE İYİ PARTİ 1’E VEKİL ÇIKARTIYOR

KAYSERİ’DE AKP 6, MHP 2, CHP VE İYİ PARTİ 1’E VEKİL ÇIKARTIYOR

KAYSERİ’DE SANDIKLARIN YÜZDE 50’YE YAKINI AÇILDI

KAYSERİ’DE SANDIKLARIN YÜZDE 50’YE YAKINI AÇILDI

SANDIĞA GİDEMEYEN HASTALARI SANDIĞA GÖTÜRDÜLER

SANDIĞA GİDEMEYEN HASTALARI SANDIĞA GÖTÜRDÜLER

YSK YASAĞI KALDIRDI… İŞTE İLK SEÇİM SONUÇLARI…

YSK YASAĞI KALDIRDI… İŞTE İLK SEÇİM SONUÇLARI…

ÖNCE SANDIĞA SONRA DÜĞÜNE GİTTİLER

ÖNCE SANDIĞA SONRA DÜĞÜNE GİTTİLER

MEDENİYETLER ARASI İTTİFAK OLUR MU? (1)
  • OSMANİKİNCİ
    • OSMAN İKİNCİ
    • osmanikinci@kayserihakimiyet2000.com
    • 11 Ağustos 2017 - 10:57:39

Medeniyet ya da uygarlık, bir millet, bir ülke veya toplumun, maddi ve manevi varlıklarının; düşünce, sanat, bilim, ekonomi, kültür ve teknoloji ürünlerinin tamamını ifade eder.
Medeniyetlerin temeli din ve kültürdür, öznesi ise insandır. Batı medeniyeti, Hint medeniyeti, Mısır medeniyeti, Çin medeniyeti ve İslam medeniyeti gibi.
Dinler ve medeniyetler inhisarcıdır ( yani sadece kendi doğrularını öne sürer ve onu savunur). Yine din ve medeniyetler başka medeniyet ve dinlere tahammül edemezler. Tarihçiler ve Sosyal Bilimciler medeniyetlerin hep birbirleriyle mücadele ederek, çatışarak geldiklerini yazmakta ve göstermektedirler. Batı medeniyeti daima İslam medeniyetini ortadan kaldırmak ve yok etmek için mücadele etmiş ve savaşmıştır.
Yukarıda medeniyetlerin temelinde din ve öznesi olarak da insan olduğunu belirtmiştik. Batı medeniyetinin kendi dışındaki hiçbir medeniyete tahammülü hatta hoşgörüsü bile olmamıştır. Batı medeniyeti kendi hayatiyetini ve devamını özellikle İslam medeniyetini silmek, yok etmek ve düşman olarak göstererek devam ede gelmiştir. İslam medeniyeti ise hoşgörü ve tahammül kültürüne dayalı olarak inşa edilmesine rağmen Batı medeniyetiyle çatışır olmuştur. Bugün bile bunu her alanda görmek mümkündür.
Bugün Batı medeniyetini Avrupa birliği ve Amerika temsil etmektedir. Bunların dünyanın her yerinde kendi medeniyetlerinin gereği olan insanlık dışı olaylara imzalarını atmış ve arkasında olduklarını göstermişlerdir. Batı medeniyeti kapkara cehalet ve hastalıklar içerisinde yüzmektedir. İnsan hakları, evrensel değerler, demokrasi, onur ve barış sadece kendileri arasında geçerli olmakta diğer medeniyet ve milletlere yaşam hakkı tanımamaktadırlar. Bu onların medeniyetlerinin gereğidir.
Bizim medeniyetimiz yani İslam medeniyeti ise; her safhasında tüm insanlığa rehberlik ve hizmet etmiş ve insanlığa faydalı birçok hediyeler sunmuştur. Tarih buna; İspanya’ da İslam- Endülüs medeniyetiyle, Türklerle ise Selçuklu ve Osmanlı medeniyetiyle şahit olmuştur. Yani insanlık, medeniyeti, hilallerin nurunda, parlamış barış ve huzuru sağlamıştır. Eğer İslam medeniyeti olmasaydı bugün yeryüzü kokardı. Çünkü sabunu bu medeniyet icat etmiş, optiği bu medeniyetin ilim adamları keşfetmiş, pijamayı, diş fırçasını, tuvaleti, astronomiyi, matematiği, tıbbı, kalp ameliyatlarını, binek ve çeşitlerini, sıfırı, bakteriyi, mikrobu ve buna benzer tüm icatların ve buluşların temelini bu medeniyetin namuslu ve cesur ilim adamları sayesinde insanlığın hizmetine vermiştir. Çünkü bu medeniyetin temelinde Kur’ an gibi bir mübarek kitap ve bundan ilham alan insanlar vardır. İşte bütün bu çalışmalar yeryüzüne ışık, barış, kardeşlik ve medeniyet olarak yansımış ve kabul görmüştür.
Bugün insanlık ve yeryüzü İslam barış medeniyetine en az su ve hava kadar muhtaçtır. Bu konuda Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Türk Kültür ve medeniyeti atinin ufkunda doğacak ve yükselecek bir güneştir” diyerek bu konuya dikkatlerimizi çekmiş bulunmaktadır. Bunları yeniden insanlık medeniyetine sunmamız mümkündür. Buda ancak İslam Rönesanssı yani İslam’ın yeniden dirilmesi ve insanlığa hizmet vermesiyle mümkün olacaktır. İşte bunun için bugün namuslu ve cesur olan bilim adamlarına din adamlarına çok ama çok ihtiyacımız var bütün bunları çok kısa sürede yapmamız mümkündür. (devam edecek)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz