Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

MEL-MEK  “CENAZE HİZMETLERİ KURSU” İLE MESLEK SAHİBİ YAPIYOR İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR

Bu haber 24 Eylül 2018 - 14:44 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
MEL-MEK  “CENAZE HİZMETLERİ KURSU” İLE MESLEK SAHİBİ YAPIYOR İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR

Melikgazi Belediyesi semt merkezilerinde düzenlenen ücretsiz kurslar çok sayıda vatandaşın meslek sahibi olmasını sağlayarak istihdama katkı gerçekleştiriliyor.

Melikgazi Belediyesince bir ilk daha gerçekleştirilerek “CENAZE HİZMETLERİ KURSU” açtıklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, kurslara katılan bireylerin 30 gün süren eğitim sonunda aldıkları sertifikalarla bir iş sahibi olarak evlerine ek gelir sağlayabileceklerini söyledi.

Özellikle CENAZE HİZMETLERİ KURUSNA tamamlayanların Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, Bakımevleri, Hastaneler, Belediyelerin mezarlık müdürlükleri ile Üniversite hastaneleri gibi yerlerde iş bulabileceklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, MEL-MEK olarak meslek kurslarına yeni branşlar ekleyerek iş bulma açısından yeni imkanlar sunduklarını kaydetti.

Kursların Bel-Sin sosyal tesislerinde devam etiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “Cenaze hizmetleri kursuna katılan kursiyerlere ölüm öncesi ve sonrası işlemler ile dini ve hukuki kurallar öğretilmektedir.  Kursiyerlere ayrıca bedensel ve zihinsel özelliklere sahip kişiler olarak cenaze hizmetleri alanında kendilerini geliştirmeleri sağlanır. Kursiyerlere davranışlar ve beceriler kazanmaları için yeterlilik bilgileri verilmektedir”dedi.(KURUM HABER)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA