Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

MELİKGAZİ’DE İŞARET DİLİ KURSU BAŞLIYOR 

Bu haber 31 Ağustos 2018 - 13:34 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.
MELİKGAZİ’DE İŞARET DİLİ KURSU BAŞLIYOR 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çok farklı branşlarda Meslek ve Sanat Edindirme ve Eğitime Yardım kursu açacaklarını ve yoğun talep olan Türk İşaret Dili kursu açarak bu yöndeki ihtiyacı gidereceklerini söyledi. 
Kurslarımız herkese açık 
Türk İşaret Dili kursunun haftada iki gün olmak üzere toplam 150 ders saati olacağını belirten Başkan Büyükkılıç, “Türk İşaret Dili kursu büyük ilgi görüyor. Bu kursumuz ile Belediyemiz adeta merkez oldu. Kursumuzda sözcüklerin anlam karşılıkları değil kavramların işaret dilindeki karşılıkları verilmektedir. Ellerin ve parmakların aldığı biçimler ve hareketlerin yönü anlatılarak işaret dili öğretiminde kolaylık sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca her kelime için resim ve el biçimi de ayrıca verilmektedir. Özellikle öğrenciler derslerimize büyük ilgi gösteriyor” dedi. 
Sosyal ve Spor Tesislerinde 
İşitme engelli insanların kısmen de olsa ihtiyaçlarına cevap verileceğini inandıklarını ifade eden Büyükkılıç, işitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan Türk İşaret Dili’nin temel düzeyde öğretileceğini kaydetti. 
Büyükkılıç, derslerin belirlenecek olan Sosyal ve Spor Tesislerinde verileceğini sözlerine ekledi.  (Kurum Haber) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA