AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

MEZUNİYETLERİNİ AİLELERİ İLE BİRLİKTE DOYASIYA KUTLADILAR
MEZUNİYETLERİNİ AİLELERİ İLE BİRLİKTE DOYASIYA KUTLADILAR

NNY Yazgan Üniversitesi 2016-2017 öğretim yılında Üniversitenin Mühendislik ,İktisadi ve idari Bilimler,Mimarlık, Beslenme Ve Diyetitik, Hemşirelik ve Psikoloji bölümlerinden mezun olan öğrencilerin mezuniyet törenleri yapıldı. NNYÜ Yerleşkesi Tören Alanında gerçekleştirilen mezuniyet törenine; 2. HİBM ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye […]

NNY Yazgan Üniversitesi 2016-2017 öğretim yılında Üniversitenin Mühendislik ,İktisadi ve idari Bilimler,Mimarlık, Beslenme Ve Diyetitik, Hemşirelik ve Psikoloji bölümlerinden mezun olan öğrencilerin mezuniyet törenleri yapıldı.
NNYÜ Yerleşkesi Tören Alanında gerçekleştirilen mezuniyet törenine; 2. HİBM ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Melikgazi Belediye Başkan Vekili Dr. Yüksel Kahraman, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, KOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şeref Özdemir, NNYÜ Mütevelli Heyet Üyeleri, Kayseri Yükseköğretim ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Kerim Güney yaptı. Rektör Güney, gerek burs verme açısından değerlendirildiğinde gerekse de öğrenci yerleştirme oranları açısından değerlendirildiğinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin ülkemizdeki vakıf üniversiteleri içerisinde en ön sıralarda yer aldığını söyledi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin fiziki ve alt yapı donanımıyla gelişmiş, nitelikli akademik kadrosuyla çağdaş eğitim veren özgün bir bilim yuvası olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, “Üniversitemiz emin adımlarla planlı, projeli şehrine ve ülkesine en iyi hizmeti verecek şekilde gelişmesine devam etmektedir” dedi.
NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar da yaptığı konuşmada Kayseri Yükseköğretim ve Yardım Vakfı hakkında bilgiler verdi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, vakıf üniversitesi olarak kurulması fikri ortaya atıldığında en büyük endişeyi taşıyanların başında kendisinin geldiğini belirten Mustafa Nevzat Özhamurkar, “ Çünkü, vakıf üniversitesi bütün giderlerin vakıf tarafından karşılanacağı bir üniversite. Cenabı Hakka şükürler olsun. İlk başladığımız niyet ettiğimiz günden bu güne hem daraltmadı hem bunaltmadı” dedi. Öğrencilere yeni hayatlarında başarı ve sağlık dileklerinde bulunan Mustafa Nevzat Özhamurkar bazı tavsiyelerde de bulundu. Özhamurkar, “Sakın unutmayın. Ticaretin en büyük hilesi dürüstlüktür. Dürüstlüğünüzü kaybettiğiniz an bir çok şeyinizi kaybedersiniz. Ok gibi doğru olursanız hedefe varırsınız. Yay gibi eğri olursanız elde kalırsınız. İnsan hizmet ettiği alanında güvenilir adam olmayı ortaya koyabildiği an unutmayın ki başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise Kayseri’nin en önemli değerinin hayırsever insan gücü olduğunu hatırlatarak şunları söyledi; “Kayseri’nin en önemli değeri nedir? diye bize sorduklarında bizim hep söylediğimiz müteşebbis ve
hayırsever insan gücümüzdür. Bu üniversitenin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşte bu ve buna benzer yerler bizim hayırsever insan gücümüzün katkılarıyla oluştu. Bir şehrin gelişmesinde en önemli faktörlerden biri üniversitelerdir. Eğer bir şehrin gerek ekonomik gerek marka değerini yükseltecekseniz önce üniversiteleri büyüteceksiniz. Üniversitelerin sayısı, içindeki akademisyenlerin zenginliği şehrin zenginliği ile direk doğru orantılıdır.” Başkan Çelik konuşmasında öğrencilere de önemli tavsiyelerde bulundu.
Konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri takdim edildi. Fakülte birincileri mezuniyet kütüğüne isimlerinin yazılı olduğu plaketleri çaktı. Daha sonra öğrencilere mezuniyet belgeleri varildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in İşletme bölümünde okuyan oğlu Furkan Çelik mezuniyet plakasını ve belgesini babası ile annesi İkbal Çelik’ten aldı.
NNY Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2. Dönem Mezunlarını Verdi Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNY) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 2016-2017 mezunlarını verdi. Fakülte bahçesinde düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken NNY Üniversitesi Mütevelli Başkanı,Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve NNY Üniversitesi Rektörü Kerim Güven fakülte hakkında bilgiler vererek ,mezun öğrencilere ve ailelerine hitaben konuşma yaparak, Dört yıl gibi uzun sürecin sonunda haklı emeğin karşılığı olan mezuniyet belgelerini alacak olan öğrencilerimiz de bu sevinci yaşamak üzere buraya gelmiş olan herkese teşekkür edildi. En büyük fedakarlığının ailelerin gösterdiğini . Bu kısa bir süre değil. Sadece 4 yıl değil, 16 yıllık bir emek var burada ama onlarda sizleri mahcup etmediler. Böyle evlatlar yetiştirdikleri için aileleri kutladılar ve mezun olan öğrencilere başarılar dilediler .Daha sonra öğrenciler adına üniversite birincisi bir konuşma yaptı. Fakültelerde dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeler sunuldu.
Mezuniyet proğramı konuşmalarının ardından 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Fakülte birincileri mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.
Daha sonra, mezun öğrencilere protokol ve akademisyenler tarafından diplomalarının verilmesinin ardından fakültelerin marşlarla bayrak gösterisiyle mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.
Mimarlık fakültesi öğrencisi Fatma Erdel kendisini yetiştiren NNY Mimarlık Fakültesi Hocalarına kendilerini yetiştirdikleri için teşekkür ettikten sonra, Ailesine“Biliyoruz, çok yoruldunuz. Bizim için belki 4 yıllık bir eğitimdi ama siz bütün eğitim hayatımız boyunca bizlerle sevindiniz, bizlerle üzüldünüz, bizlerle heyecanlandınız ve bizlerle sınava girdiniz. Uykularımız kaçtı, sizin de uykularınız kaçtı. Bizleri yetiştirmek için yaptığınız fedakarlıkları unutmayacağım sevgili ailem .
Mimarlık fakültesi öğrencisi Ayben Atıcı hocalarına teşekkür ederek.Ailesine bu uzun süreçte hep yanında oldukları için teşekkür ettiğini söyledi.sayenizde bu gün bir mimar olduğunu ve bunu unutmayacağını söyleyerek teşekkür etti.
Mimarlık fakültesi öğrencisi Ayşenur Yazıcı hocalarına teşekkür ederek, 16 yıllık eğitim hayatı boyunca hep yanımda gördüğüm aileme çok teşekkür ediyorum dedi.(hABER ERKEZİ)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz