KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

MHP’DE SARIZ İLÇESİ KONGRESİ YAPILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Sarız 11. Olağan İlçe Kongresi gerçekleşti. İki listenin yarıştığı genel kurulda, İbrahim Şimşek İlçe Başkanlığı görevine seçildi. Genel Kurulda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, iktidara inat Türküz, Türkçüyüz, ülkücüyüz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe genel kurulları Sarız İlçesi ile devam etti. Partililer tarafından coşku ile gerçekleştirilen Genel Kurula Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili Prof. Dr Yusuf Halaçoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Divan Başkanlığını Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş’ın yaptığı genel kurulda, İlçe Başkanı Mehmet Çelik tarafından faaliyet mali rapor okunarak oy birliği ile kabul edildi.

İki liste’nin yarıştığı genel kurulda adaylar İbrahim Şimşek ve Mustafa Işık selamla konuşmasının ardından birbirlerine sarılarak başarılar diledi. Öte yandan Büyük Birlik Partisi Sarız İlçe Başkanı Baki Çevik, partisinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi saflarına katıldı. Çevik’e İl Başkanı Mete Eke Milletvekili Yusuf Halaçoğlu tarafından rozet takıldı.

Genel kurulda yapılan Siyasi konuşmalarda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, kongredeki kalabalıktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Eke, MHP’nin iktiranın elzem olduğunun altını çizerek ‘Sarızda gördüğümüz heyecan bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Burada kongreyi iki liste ile devam etmesi bir mutluluk heyecan göstergesidir. Türkiyenin içinde bulunduğu vahamet tablosu yokluk, sefalet, açlık milli hassasiyetlerdeki zafiyetler MHP’ iktidarının şart ve elzem olduğunu siz değerli Sarızlı hemşerimizler tarafından algılanmış olması bizleri mutlu etmiştir’ dedi.

AKP’nin yanlış politikalarını da eleştiren Başkan Eke, ‘Dokunulmazlıkları kaldıracağız diyen iktidar dokunulmazlıkları kaldırmadığı gibi Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğunu maalesef bizlere yaşatmıştır.’ Diye konuştu.

Ayrıca ekonomideki cari açığın Cumhuriyet tarihinin maksimum seviyesine ulaştığının altını çizen Başkan Eke, şöyle devam etti: ‘Cumhuriyetinin kurulduğu tarihten 2002’ye kadar olan süreçte dış borçlanma 225 bin dolarla seviyesinde olan dış borçlanma AKP’nin iktidarının 12 yılık süreçte bu borçlanma iki katına çıkmıştır. AKP ekonomide uyguladığı politikalar ile iflas etmiştir. Özelleştirmedikleri kamu iktisadi teşekkülleri kalmamıştır. Asgari ücret, emekli maaşları açlık sınırının altında, peki siz neyi düzelttiniz, bu borçlanmayı ne için yaptınız, bunları iktidara sormak gerekiyor, bunun zamanında 2015 seçilerindeki sandıktır.’

MHP’nin Kayseri’de iktidar olma yolunda oy oranının gittikçe yükseldiğini söyleyen Başkan Eke, ‘Milliyetçi Hareket Partisinin Kayseri’de Biz kayseri il teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yüzdesel anlamda genel seçim itibari ile % 15 iken Kayserimizi% 29,4 el birliği ile yükselttik. Bunun rakamsal anlamı 223 bin oy yani demek oluyor ki sistematik bir şekilde oyumuz % 30 a gelmiştir. Milletvekili tablosu ile bağdaştırdığımızda üç vekilimiz garanti, dördüncü milletvekilimizi gitmekteyiz.’ Diye konuştu.

2015 seçimlerinde MHP’nin iktidar olacağını da vurgulayan Başkan Eke, Biz diyoruz ki, “ Biz Türküz, Biz İnadına Türkçüyüz, Biz inadına ülkücüyüz”  diyerek MHP’nin iktidar olma sebeplerini sıraladı. Eke, sözlerini şöyle sürdürdü. ‘T.C ayaklar altına alınmış, Ne mutlu Türküm Diyene tabelaları her yerden kaldırılmış, tümenin içerisindeki askeri birlikteki bayrağımız indirilmiştir.12 yıllık iktidar sürecinde Türk’e dayalı, Milliyetçilik mefhumuna dayalı ne varsa bu iktidar ayaklarına altına almıştır. Biz diyoruz ki, “ Biz Türküz, Biz İnadına Türkçüyüz, Biz inadına ülkücüyüz

Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekili ve Kayseri Milletvekili Prof.Dr Yusuf Halaçoğlu ise yaptığı konuşmada Sarız İlçesi sosyo ekonomik durumunun iç açıcı olmadığını belirterek; sözlerine şöyle devam etti. “ Sarız İlçesine girdiğimde nüfus tabelasını okudum. Gönül isterdi ki Sarız Merkez İlçesinin nüfusu onbinlerde olsun, Sarız ilçesi göç veren ilçe olmaktan çıksın, sürekli olarak canlanan, ekonomik olarak kendisini idare edebilen bir ilçe olmasını arzu ediyoruz, istiyoruz ki burada bir yüksekokul kurulsun, gençlerin çalışacağını fabrikalar, iş yerleri olsun. İstiyoruz ki burada hayvancılık daha da gelişsin, otelimiz olmasını, güzel lokantaların olmasını, şirin bir ilçe olmasını istiyoruz, bunları yapabilmemiz için partimizin ilçe de, genel de iktidara getirilmesi lazım. Bunu sağlayacak ta siz Sarızlılarsınız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde İlçe Başkanlığını İbrahim Şimşek kazandı.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Milliyetçi Hareket Partisi Sarız 11. Olağan İlçe Kongresi gerçekleşti. İki listenin yarıştığı genel kurulda, İbrahim Şimşek İlçe Başkanlığı görevine seçildi. Genel Kurulda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, iktidara inat Türküz, Türkçüyüz, ülkücüyüz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe genel kurulları Sarız İlçesi ile devam etti. Partililer tarafından coşku ile gerçekleştirilen Genel Kurula Milliyetçi […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz