ATAŞ: AKP KAYSERİ’Yİ UMURSAMIYOR!

YEREL - 02-02-2023 14:17 307 kez okundu.

 ATAŞ: AKP KAYSERİ’Yİ UMURSAMIYOR!

-MİLLETVEKİLİ ATAŞ, OSB’DE YAŞANAN ENERJİ TÜKETİM VERİLERİNDEKİ AZALIŞA VE MOBİLYA SEKTÖRÜNDEKİ YÜZDE 76,7’YE DÜŞEN KAPASİTE KULLANIM ORANINA DİKKAT ÇEKTİ -KAYSERİ OSB’DE HEM ELEKTRİK HEM DE DOĞAL GAZ KULLANIMI SÜREKLİ DÜŞÜŞ GÖSTERİYOR! -AKP İKTİDARI KAYSERİ’Yİ UMURSAMIYOR, DESTEK VE TEŞVİKLERDEN MAHRUM BIRAKIYOR -KAYSERİ ÜRETİMDE SÜREKLİ GERİYE GİDİYOR!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, OSB’de yaşanan enerji tüketim verilerindeki azalışa ve mobilya sektöründeki yüzde 76,7’ye düşen kapasite kullanım oranına dikkat çekerek, “Tüm bunlar göstermektedir ki AKP iktidarının şehrimizi umursamadığı, destek ve teşviklerden mahrum bırakması yüzünden Kayseri üretimde sürekli geriye gitmektedir” diye konuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuştu. OSB’de yaşanan sıkıntılara değinen Ataş, enerji verilerine ve mobilya sektöründe ortaya çıkan kapasite kullanım oranı azalışına vurgu yaptı. AKP KAYSERİ’Yİ UMURSAMIYOR Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: Sanayi şehri, memleketim Kayseri’de 3 organize sanayi bölgesi, 16 sanayi sitesi, 1 serbest bölge, 2 teknoloji geliştirme bölgesi yer almaktadır ancak Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde 2022 yılındaki enerji tüketim verileri hem elektrik hem de doğal gaz kullanımında sürekli düşüş göstermektedir. Önceki yıla göre elektrikteki düşüş tam yüzde 5,8 Kasım ayındaki düşüş ise yüzde 13,7 olmuştur.  Diğer yandan, Kayseri sanayisinin lokomotif sektörü olan mobilya sektöründe resmî verilere göre kapasite kullanım oranı 2022 Eylül ayında bir önceki aya kıyasla 2,4 puan azalarak yüzde 76,7’ye inmiştir. Bu, son yedi ayın en düşük seviyesidir. Tüm bunlar göstermektedir ki AKP iktidarının şehrimizi umursamadığı, destek ve teşviklerden mahrum bırakması yüzünden Kayseri üretimde sürekli geriye gitmektedir” dedi.

DİĞER HABERLER
ERÜ REKTÖRÜ ALTUN, ÖĞRENCİLERLE İFTAR YAPTI

ERÜ REKTÖRÜ ALTUN, ÖĞRENCİLERLE İFTAR YAPTI

24-03-2023 - YEREL

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DR. TALHA ERDEM’E BAGEP GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DR. TALHA ERDEM’E BAGEP GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

24-03-2023 - YEREL