BÜNYAN GERGEME BAL ORMANI KURUMAYA TERK EDİLDİ

YEREL - 06-12-2022 10:20 188 kez okundu.

BÜNYAN GERGEME BAL ORMANI KURUMAYA TERK EDİLDİ

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan ÖZHAN, 2020 yılında yaklaşık 200 dönümlük alanda iğde, akasya, badem gibi 14.200 fidan dikildiğini; bu fidanların yaklaşık yüzde 70-80 dolayında kuruduğunu ifade eden açıklamada bulundu.

Özhan yapmış olduğu açıklamasında, gönüllü gayretlerinin bu ormanın oluşması için kamuyu teşvik ettiğini ve vesile olduğunu fakat ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının burasının sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi için gerekli gayreti ve özeni göstermediğini belirtti.

Ormanın oluşmasında ve yaşatılmasında gayret gösteren gönüllülerden Ersun KAHVE “Gönüllülerle beraber 7 yıllık bir mücadele sonucunda Bal Ormanın oluşturulmasına vesile olunduğunu, fakat dikimler yapıldıktan sonra bakım ve sulama yapılmayarak ilgili alanın kaderine terk edildiğini” belirtti. Kahve, gönüllü gayretlerinin burasının yaşatılması için yeterli olmadığını ifade ederek burasının ayağa kalkması için devlet büyüklerinin ilgisini talep etti.

ÖZHAN’DAN VALİ GÖKMEN ÇİÇEK’E ÇAĞRI

Vali Gökmen ÇİÇEK’İN nezdinde ilgili kamu kurum ve kurumlarını göreve davet eden ÖZHAN, bu büyük devlet yatırımının yok olmadan ayağa kaldırılmasını ifade ettiği açıklamasını; “Yeşil Bünyan olarak anılan memleketimizin, gerçekten yeşile doyması için bu yatırımın ayağa kaldırılması noktasında emek verecek olanlara teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
BÜYÜKŞEHİR, 14 İLÇEDE 227 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

BÜYÜKŞEHİR, 14 İLÇEDE 227 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

07-02-2023 - YEREL

ERÜ’de “Afet Ekibi Toplantısı” Gerçekleştirildi

ERÜ’de “Afet Ekibi Toplantısı” Gerçekleştirildi

06-02-2023 - YEREL