Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) öğrenciler, Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu, Emniyet Kemeri Simülasyon aracında emniyet kemeri kullanımının önemini deneyimledi.

NNYÜ’de öğrenciler, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kan bağışı kampanyalarına destek vermek, toplumda kan bağışı bilincini geliştirmek ve toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla Mühendislik Fakültesi önünde kurulan seyyar kan toplama aracında kan bağışında bulundu. Akademik ve idari personelin de kan bağışında bulunduğu etkinlikte 76 ünite kan toplandı. Öğrenciler bir taraftan kan bağışında bulunurken bir taraftan Emniyet Kemeri Simülasyon aracında emniyet kemeri kullanımının önemini uygulamalı olarak deneyimledi. Etkinlikte, emniyet kemeri kullanımının hayat kurtarmadaki etkisi anlatılırken, simülasyon aracına emniyet kemeri takmadan binen öğrenciler, çok yavaş dönen aracın içinde bile zor anlar yaşadı. Öğrencilerin kemer taktıklarında ise aracın içerisinde güvenli bir şekilde hareket ettikleri dikkat çekti.

Emniyet Kemeri Simülasyon aracında farklı bir deneyim yaşayan öğrenciler, “Emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Araçta emniyet kemeri takmadan trafiğe çıkmayın” mesajı verdi. (Kurum Haber)

02 Ekim 2018 - 11:06 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

NNYÜ’DE KAN BAĞIŞI VE SİMÜLASYON ARACINDA EMNİYET KEMERİ DENEYİMİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA