Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

N’OLDU ŞİMDİ?…

Bu haber 31 Mart 2019 - 17:24 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.
N’OLDU ŞİMDİ?…

Aslında bugün için yazım yoktu. Ne yazaydım ki, çiçekten böcekten mi? Ama Sevgili Mustafa Cengiz telefon açtı, bi fırçaladı, bi fırçaladı ki…

Vay efendim yerim hazırmış da neden yazmıyor muşum da.

Hayır, araya girip de sorabilsem, “Yahu, daha ortada bir şey belli değil, saat daha 4 buçuk, millet oy vermeye devam ediyor, ne yazayım ki?”

Tabi ki bunların hiç biri olmadı…

Yazıya nasıl gireceğimi tam kafamda oturtamayınca başlığı da böyle koydum, yazıya da böyle girdim işte…

Bugün Pazartesi ve seçime girenin de seçilenin de seçilemeyenin de seçenin de sandığa gitmeyenin de tıraşının kucağına düştüğü gün.

Kimi “Bak bu sefer de olmadı, artık muhalefet kendi kulağını çeksin, otursun düşünsün” diyecek.

Eğer öteki türlüsü olursa, bir taraf “Kulağını da iyi çektik haa…” derken, meydanlarda milletin gözünün içine doğru parmağını sallayarak daha 4 buçuk sene iktidarda olan benim beeeen…” diyerek yaptığı tehdidin gerisinde ne çıkacak, gelecek zaman sürecinde göreceğiz…

Hoş, eğer kulağını çekememiş isek de göreceğiz de, çektiğimizdeki acının verdiği hır ile daha beter millete bedel ödeteceğini düşünüyorum…

Başından söyledik…

Bu yerel yönetimlerin seçimidir, bırakın adaylar kendi aralarında yarışsınlar dedik.

Ama gördüğünüz gibi olmadı…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı, bazı yerlerde konuştuğu kürsüye “AKP Genel Başkanı” sıfatı ile çıkarken, bazı yerlerde kürsüde cumhurbaşkanlığı forsu vardı.

Bu durum, apaçık yasaların ihlali idi ama aldıran kim ki… İktidar, alabildiğince devlet olanaklarını kullandı, yandaş medyanın basılı ve görsel kanatları iktidara daha çok verdi, iktidarın oluşturduğu cumhur ittifakı nerede konuşuyor, miting yapıyorsa, yayını keserek kameralarını o tarafa çevirdi.

Adil olmayan bir seçimin sonunda muhalefet kanadı kulağı çekmeyi başarmış olursa, adaletsizliğe rağmen başarmış olacak ki bu da sonucun üzerindeki kaymak olacak.

Amma ve lakin…

Ummadığımız başımıza gelirse, umduğumuz her şey başımıza gelecek demektir, hazır olun derim ben.

Bana göre seçim sonuçları ne olursa olsun, seçimden sonra iktidar kanadının gözünü karartarak yasal olmayan bir takım uygulamalara gireceği endişem var.

Ancak esas endişem, ekonominin daha da dibe doğru gideceğini düşünmemizi gerek tiren verilerin olması.

En güçlü veri, ekonominin başında damat beyin seçimden sonra da oturuyor olması, Pakdemirli gibi bir bakanın hala görevine devam ediyor olması, endişelerimizin temel kaynakları olacaktır.

İşsizlik giderek artacak, yoksulluk dayanılmaz boyutlara ulaşacak, insanların gelirleri açlık sınırın daha da altına düşecek…

Felaket tellallığı yapmıyorum…

Bunların bir tamamını yaşadıkça göreceksiniz…

Bütün bunların yanında bir tek dileğim var, sosyal patlama olmaması…

Seçim sonuçları karşısında “N’oldu şimdi?” demeyelim inşallah, amaca ulaşılmış olsun.

Türk Milleti, her türlü zorun altında kalkar da, kılavuz sağlam olursa…

Unutmayın, bugün 1 Nisan, ama şaka yapacak hiç halde değiliz…

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA