KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NDE KALİTE SEMİNERİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen seminerin konukları KalDer Kayseri Temsilcisi Salih Yalçın ve Orta Anadolu A.Ş. İnsan Kaynakları Yöneticisi Nihan Sert oldu. Seminerin moderatörlüğünü üniversite İİBF öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Onur Gözbaşı yaptı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya seminerde yaptığı konuşmada “Bireylerin anne ve babalarını seçme şansları yok ancak işini ve eşini kendileri seçerler. Bu nedenle her iki konuda da uzun vadeli düşünüp hassas davranmanızı tavsiye ederim. İş konusunda üniversiteden aldığınız eğitimin yanı sıra şuan burada bulunan konuklar gibi profesyonellerin de deneyimlerinden faydalanmanız oldukça önemlidir.” dedi.

İİBF öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Yalçın, KalDer, Ulusal Kalite Hareketi ve EFQM Mükemmellik Modeli hakkında bilgi paylaştı. Özellikle, Genç KalDerliler olarak anılan GençKal kulübü hakkında bilgi paylaştı. Yalçın, üniversite öğrencilerinden oluşan GençKal kulübünün bir üyesi olmak için herhangi bir maddi yükümlülük olmadığını, KalDer vizyonunu paylaşmak, KalDer’in eğitim ve etkinliklerinde görev almak isteyen üniversite öğrencilerinin GençKal üyesi olabileceğini belirtti.

Yalçın, eğitim döneminin ikinci yarısının hemen başında açılması planlanan üniversite öğrencilerine yönelik “Yönetici Adayları İçin Kalite Eğitimleri Sertifika Programı” hakkında da öğrencileri bilgilendirdi.

Orta Anadolu A.Ş. İnsan Kaynakları Yöneticisi Nihan Sert de kurumu hakkında öğrencileri bilgilendirmesinin ardından İnsan Kaynakları biriminin süreçleri ve bunlar arasında özelikle işe alım süreci hakkında bilgi verdi. Sert, “İş başvurularında hazırlanan öz geçmişin formatından tutun da mülakata çağrılan adayın kılık kıyafetine kadar pek çok kritere dikkat ediyoruz.” dedi. Sert,  değerlendirmelerinde not ortalamasının belli oranda etkili olduğunu ancak öğrencilerin üniversite hayatları boyunca kendilerini pek çok konuda donatmaları gerektiğini vurguladı.

Program sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya tarafından konuşmacılara günü anısına üniversitenin anı tabağı takdim edildi.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen seminerin konukları KalDer Kayseri Temsilcisi Salih Yalçın ve Orta Anadolu A.Ş. İnsan Kaynakları Yöneticisi Nihan Sert oldu. Seminerin moderatörlüğünü üniversite İİBF öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Onur Gözbaşı yaptı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya seminerde yaptığı konuşmada “Bireylerin anne ve babalarını seçme […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz