Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÖĞRENCİLER TRAFİK EĞİTİM KORİDORU İLE BİLİNÇLENECEK 

Bu haber 06 Kasım 2018 - 13:51 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.
ÖĞRENCİLER TRAFİK EĞİTİM KORİDORU İLE BİLİNÇLENECEK 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Çocuk ve Gençler Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ÇOGEP 2018 “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler” Projesi kapsamında 75. Yıl Rezzan Has İlkokulu’nda trafik eğitim koridoru açıldı.
Açılış programına, Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Kenanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlyas Yılmaz, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, polisler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Programda bir konuşma yapan Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, “Bugün Kayseri’de bir ilk olarak bu ilkokulumuzda trafik eğitim koridorunu hep birlikte hizmete açacağız. Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi de, trafik ve bu konuda yaşadığımız olumsuzluklardır. Hem Milli Eğitim Müdürlüğümüz hem de Emniyet Müdürlüğümüzün trafik birimleri ağaç yaşken eğilir prensibinden hareketle çocuklarımıza trafik konusunda bir farkındalık oluşturmak ve onları daha küçük yaşlarda trafiğin önemi ve bu konuda alınması gereken tedbirlerle bilinçlendirmek üzere bu koridoru okulumuza kazandırdılar” şeklinde konuştu.
İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Kenanoğlu da, “Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından çocuklarımızın trafikle tanışmaları, trafik kurallarına bu yaştan itibaren uymaları açısından Trafik Koridoru Projemiz İl Emniyet müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilerek açılacaktır. Emeği geçen başta Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederim” dedi.

BİR KURAL BİR HAYATTIR”  TRAFİK EĞİTİM KORİDORU AÇILDI

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan Çocuk ve Gençler Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ÇOGEP 2018 “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler” Projesi alt proje faaliyetleri arasında yer alan Bir Kural Bir Hayattır” konulu trafik eğitim koridoru ile İlköğrenim çağındaki öğrencilerimize trafik bilincinin kazandırılması hedeflenmiştir.

Trafik Eğitim Koridorunun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar neticesinde Kocasinan İlçesi Yıldızevler Mahallesindeki 75. Yıl Rezan Has ilkokuluna yapılmasına karar verilmiştir. Projenin alt çalışmalarına 15.08.2018 tarihinde 35.000 TL bütçeyle 80 m2 bir alanda başlanmış, 25.09.2018 tarihinde de yapımı tamamlanarak, 26.09.2018 tarihinde teslim alınmıştır. Trafik Eğitim Koridoru teknik şartnamesine uygun olarak trafik işaretleri, trafik ışıkları, trafik polisi resimleri 80 m2’lik pvc zemine görseller uygulanmış, duvarlarda bulunan 120 m2’lik alana ise trafik görselleri içeren resimler kullanılmıştır. Trafik Eğitim Koridorunda ışıklı sinyalizasyon cihazı ve 40 adet farklı trafik levhası kullanılarak bu alanda örnek olacak bir çalışma yapılmıştır.

2018 ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler” projesi kapsamında hazırlanan “Bir Kural Bir Hayattırkonulu Trafik Eğitim Koridoru 06.11.2018 Salı günü saat: 10.00 öğrencilerin kullanımına açılmıştır.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri öğrencilerle birlikte trafik koridorunu gezdi. (Haber Merkezi)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA