AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

OKUYUP-DÜŞÜNMEK
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 6 Temmuz 2017 - 12:49:22

OKUYUP-DÜŞÜNMEK
Sahabe ve aynı zamanda Hz. Muhammed’in müezzini Ravaha oğlu Bilal. Allah ondan razı olsun Hz. Bilal bir gün sabah ezanını okumak için Medine de bulunan Peygamber mescidine vardığında. Hz. Peygamberi üzüntü ve ağlayarak buldu. Hz. Bilal, seni ağlatan nedir ey Allahın resulü? Hz. Peygamber: Ey Bilal bu gece bana bir ayet indi. Yazıklar olsun bu ayeti okuyupta kalbinde buna karşı her hangi bir korku duymayana der. Şu mealdeki ayeti okur. GÖKLERİN VE YERLERİN YARADILIŞINDA, GECE İLE GÜNDÜZÜN BİR BİRİNİ TAKİB EDİŞİNDE AKIL SAHİBLERİ İÇİN ŞÜPESİZ DELİLLER VARDIR. Ali İmran:190 Yani Kutsal Kitabımız Kuranı Kerimin bütün ayetlerinde akıl sahipleri için ibret ve ders almak için sayılmayacak şekilde düşünce ve duygulara tercüman olacak çok şeyler vardır. Allah bizleri duygu ve izamsız etmesin.
**
İSLAMIN YÜCELİĞİ
Allah dostlarından (IYAD OĞLU ABDULLAH) Allah ondan razı olsun. Henüz tövbe etmeden önce hayatı oldukça karanlıktı. Yani yol kesen, hırsızlık yapan biri idi. Ancak günlerden bir gün, bir eve hırsızlık yapmak için girer, evin merdiveninden inerken Hiç bir şeyden haberi olmayan ev sahibi, hudu ve huşu içinde oturmuş şu mealdeki ayeti okuyor. (İMAN EDENLERİN KALPLERİNİN ALLAHI VE CENABU HAK TARAFINDAN İNEN HAKÎKATLARI HATIRLIYARAK YUMUŞAYIP SAYGI İLE DİRİLME VAKTİ GELMEDİM. Kötü niyetli eve giren (Fudayl) ev sahibi tarafından okunan kuran. Karşısında tesir altında kalarak samimi bir duygu ile kalbi yumuşar, okunan kurana kulak vererek dinleme lütfünde bulunur. Daha sonra kendi, kendine okunan ayet karşısında yapmış olduğu hırsızlıktan vazgeçerek, Allaha yönelip şu nida; da bulunur, İlahi rabbim samimiyetle sana söz veriyorum, bundan sonra yaptığım. Bütün kötülükler der vazgeçip yalnız sana yöneldim der o anda yaptığı işten vazgeçer. Nihayet evliyaların ileri gelenlerinden olur.
Yine Fudayl’ın annesi bir ihtiyacından dolayı Fudayl’a seslenir, ancak Fudayl gaflete daldığı bir anda hoşa gitmeyen bir eda ile annesine cevap verir. Daha sonra hatırına Allah kelamı olan İsra süresinin şu mealdeki (ONLARI AZARLAMAYIN, OLARA TATLI VE GÖNÜL ALICI SÖZLER SÖYLETEN) İsra. 22 Ayeti aklına gelir. Böylece yalnız kaldığı bir zaman hata yaptığının farkına varır, bu vebalden kurtulmak için kefaret olarak bir köle azat (hür) eder manevi vebalden kurtulmuş olur. İste Allah dostlarının İslam anlayışları.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz