AGÜSPOR, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNİ KOLAY GEÇTİ

AGÜSPOR, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNİ KOLAY GEÇTİ

738602.TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NDAN.18.22.01.2018

738602.TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NDAN.18.22.01.2018

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

İSMAİL TAMER: DÜNYADA SÖZÜ DİNLENEN BİR TÜRKİYE VAR

İSMAİL TAMER: DÜNYADA SÖZÜ DİNLENEN BİR TÜRKİYE VAR

KEPSAŞ’TAN YARIYIL TATİLİNDE ANLAMLI PROJE

KEPSAŞ’TAN YARIYIL TATİLİNDE ANLAMLI PROJE

ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR… BİR KEREDE SEN ARA BE KARDEŞİM
ÖMER FARUK KOTAY YAZIYOR… BİR KEREDE SEN ARA BE KARDEŞİM

Birçok insan öncelikli adım atmayı acizlik olarak Tanımlar. İlk adımı hep karşısındakinden bekler. Kendine bu durumunu destekleyen sayısız gerekçe bulur. Önümüzdeki kurban bayramı da buna en güzel örnektir. Malumunuz her bayramda olduğu gibi çeşitli dostlarımızı, akrabalarımızı ziyarete gideriz. Bayramlarını tebrik için telefon ederiz. Hal hatır sorar hatırlandıklarını ifade eden birkaç cümleyle telefonu kapatırız. Bu söylediğim […]

Birçok insan öncelikli adım atmayı acizlik olarak Tanımlar.
İlk adımı hep karşısındakinden bekler.
Kendine bu durumunu destekleyen sayısız gerekçe bulur.
Önümüzdeki kurban bayramı da buna en güzel örnektir.
Malumunuz her bayramda olduğu gibi çeşitli dostlarımızı, akrabalarımızı ziyarete gideriz. Bayramlarını tebrik için telefon ederiz. Hal hatır sorar hatırlandıklarını ifade eden birkaç cümleyle telefonu kapatırız. Bu söylediğim maksimum ne kadar süre alır? Biz buna tahmini olarak bir buçuk iki saat diyelim. Tüm bayram tebrikimiz tahmin ediyorum bu kadar sürecektir. Maalesef birçoğumuz onu dahi yapmaktan aciziz. Kısacık bir hal hatır sorma işini dahi karşımızdakinden bekler vaziyetteyiz. Kısa mesajlarla bir an önce geçiştirme arzusu içindeyiz. Normal zamanda dahi bir arayayım, sorayım düşüncesine sahip değiliz. Kaldı ki bayramlarda benimki de söz işte. Hep karşımızdakinden beslenme çabası içindeyiz. İşin garip tarafı arayan tarafsanız, bir kere olsun aramadığınızda tepki görürsünüz. Suçlu durumuna düşersiniz. Ilıman tavırlar gösterdiğiniz bir insanın aynı ılıman tavrı göstermesini istersiniz ve suçlu durumuna düşersiniz. Her insan hatırlanmak ister. Sadece hatırlayan değil, hatırlanan tarafta olmak ister. Hep bana hep bana zihniyetiyle Sağlıklı bir iletişim kurmak olanaksızdır. İnsanları en azından bayramlarda aramak onları önemsediğiniz anlamına gelir. Sadece bayramlarda değil normal zamanlarda da bunu yapmak gerekir. Büyük küçük fark etmez yeter ki gönüller bir olsun demek gerekir.
Çevremizle iletişim kurmamız gerekir. Aksi takdirde karşınızdaki insanı hiç arayıp sormamışsanız aramadığı için bir tepki gösteremezsiniz. Yada neden telefonları kesildi artık aramıyor diye tepki gösteremezsiniz. Bir sitemde bulunamazsınız. Çünkü önce aynaya bakmanız gerekmektedir. Hatayı kendinizde aramanız gerekmektedir. Ufak tefek işler gibi görünse de bu anlattıklarım aslında büyük sorunlarında çözümüdür. Bir iyi niyet sembolüdür. Yeter ki aramak, gitmek isteyelim. Hep karşımızdakinden beslenme çabasından vazgeçelim. Bayramı bayram gibi kutlamasını bilelim. Kendimizi yalnızlaştırma çabasından da bir an önce uzaklaşalım. Bu egoist tavırları sergilemekten, samimiyetsiz tavırları sergilemekten vazgeçelim. Hazır bir fırsatımız varken o fırsatı değerlendirelim.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz