KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

ORAN 2014 YILI 2’İNCİ OLAĞAN KALKINMA KURULU TOPLANTISI

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN) 2014 yılı 2’inci Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı düzenlendi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kardanadam Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, ORAN Kalkınma Kurulu Başkanı ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, ORAN Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, ve kalkına kurulu üyeleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını yapan ORAN Program Yönetim Birimi Başkanı Fatih Gavgacı, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Gavgacı, “Ajansımız bölgeye daha kaliteli hizmet verebilmek için kendi kurumsal kapasitesini güçlendirirken diğer yandan bölgedeki kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ve koordinasyonu güçlendiren, bölgede rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlayan ve bölgeye daha fazla yatırım çekmeye yönelik çalışmalarda yürütmüştür. 2014 yılı faaliyetleri kapsamında özetle TR72 bölge planının yürümesine yönelik faaliyetler gösterilmiş, tematik ve sektörel araştırma raporları ve fizibiliteler hazırlanmış, bölgesel yenilik strateji oluşturulmasına yönelik faaliyetler ve çalışmalar yürütülmüş ve başta üniversitelerimiz olmak üzere bölgedeki kurum ve kuruluşlar ile iş birliği çalışmaları gerçekleştirilmiş, bölgesel kalkınma alanında faaliyet gösteren diğer kalkınma ajansları ile görüşmeler yapılmıştır” dedi.
ORAN Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Kocacık ise, “Bugün ORAN kurulu olarak önemli birkaç gündem maddesine yer vermiş bulunuyoruz. Bunlar ilk defa kamuoyu ile paylaşılan konular olacaktır. Bu konularla ilgili değerli konuklarımız bizlere sunum yapacaklar. Türkiye’de yatırımlara baktığımızda düşük ve orta ölçekli teknolojik yatırımların yapıldığını görüyoruz ama ülkemizdeki yatırımlara baktığımızda durum biraz daha farklı. Orta ölçek yerine düşük ölçekli yatırımlar dikkati çekiyor. Bunu düzeltmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN) 2014 yılı 2’inci Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı düzenlendi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kardanadam Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, ORAN Kalkınma Kurulu Başkanı ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, ORAN Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, ve kalkına […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz