Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÖZER: YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN BAĞIMSIZ TÜRKİYE

Bu haber 29 Ekim 2018 - 12:58 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.
ÖZER: YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN BAĞIMSIZ TÜRKİYE

CHP Kayseri il başkanı Ümit Özer, Cumhuriyet meydanında yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bundan tam 95 yıl önce içindeki vatan aşkıyla savaşan, kanmayan, kandırılmayan, bağımsızlığını kaybetmektense ölmeyi göze alan, atalarımızdan kalan mirasa sahip çıkmaya çalışan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları Türk Milletine en uygun yönetim şeklini ilan ettiler.

Cumhuriyetimizin 95. Yaşını kutladığımız bu günlerde CHP Kayseri İl Yönetimi olarak tüm Kayserili hemşerilerimizin ve güzel ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimizle kutlarken, bizlere bu imkânı veren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, vatan uğruna canını veren şehitlerimizi saygıyla anarken, gazilerimize şükran borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Yaşadığımız dönemde içine Cumhuriyeti sindiremeyen zihniyetlerin bizi getirdiği durum ortada. 95 yıllık geçmişi bir kalemde silebileceğini sanan bu iktidara inat biz Cumhuriyetimizin 95. Yaşını 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızla coşku içinde kutlayacağız. İktidara geldikleri günden beri çeşitli nedenlerle milli bayramlarımızı kutlamayan, kutlamalara da sınır getiren iktidar, halkın ATASINA duyduğu sevgiden rahatsız olduğunu yine göstererek devletin resmi makamlarınca yapılan kutlamaları Başkentimizden alıp İstanbul’a taşımıştır. 3. Havalimanı açılışını bahane göstererek yapılan bu hareket, Cumhuriyetimizin 95. Yaşına gölge düşüremeyecektir. 2012 yılından sonra cuma hutbelerinden Cumhuriyeti çıkaran Diyanet İşleri Başkanlığı AKP İktidarına kadar milletimize en uygun yönetim biçimini “ Cumhuriyet” olarak hutbelerinde dile getirirken şu an yapamaması kurumlarımızın üzerinde uygulanan baskı- korkutma-sindirme siyasetinin bir sonucudur. ATATÜRK’Ü ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyeti görmezden gelenlere, halkımız hak ettiği cevabı verecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını kabul etmeyip “Yeni Türkiye” diye dolaşan, eski yönetim anlayışlarını savunan, küresel dünyaya adapte olmak yerine 3. Dünya ülkesi olarak görülmeyi tercih eden zihniyetlerin bizi sürüklediği karanlığa asla boyun eğmeyeceğiz. Yüce Milletimizin içinde bulunan vatan aşkına, bağımsızlık sevgisine her zaman inancımız tamdır. Ekonomik krizde yaşamaya çalışırken, ülkemizin üzerine kurulan siyasi oyunlarla yargımızın bağımsızlığı sorgulanırken, milletimizi çeşitli kalıplarla bölen iktidar ve yandaşlarına karşı içimizdeki milli mücadele ruhuna her zamankinden çok ihtiyacımız bulunmaktadır.

Cumhuriyetin temel değerlerini, demokrasinin bütün kurumlarını ve kuvvetler ayrılığını baskı altına almış bir iktidara karşı; Parlamenter Demokrasi, İnsan Hakları ve Özgürlükler konusundaki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Akp iktidarının yaşattığı tüm ekonomik krizlere, tüm bölme çabalarına, üretimi durdurma, yerli üretimi bitirme dışa bağımlılık yaratma, çiftçiyi, üreticiyi, işçiyi, emekliyi bitirme çabalarına inat YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE…(Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA