KAYSERİ’DE SİLAHLI KAVGA: 2 YARALI

KAYSERİ’DE SİLAHLI KAVGA: 2 YARALI

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’IN YEŞİL DOKUSUNU HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’IN YEŞİL DOKUSUNU HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

MHP ADAYLARI DSİ, TMO VE SÜHA TURİZMİ ZİYARET ETTİ

MHP ADAYLARI DSİ, TMO VE SÜHA TURİZMİ ZİYARET ETTİ

KAYSERİ’DE 952 BİN 629 KİŞİ SANDIK BAŞINA GİDECEK

KAYSERİ’DE 952 BİN 629 KİŞİ SANDIK BAŞINA GİDECEK

GAVREMOĞLU KONAĞI ONARILACAK

GAVREMOĞLU KONAĞI ONARILACAK

ÖZVATAN İLÇESİ BOĞAZİÇİ MAHALLESİNDE 3.PİLAV ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
 • MEHMET FATİHKAYMAZ
  • MEHMET FATİH KAYMAZ
  • MEHMETFATiHKAYMAZ@kayserihakimiyet2000.com
  • 11 Ağustos 2017 - 12:25:14

Özvatan İlçesi Boğaziçi Mahallesinde 3.Pilav şenliği düzenlendi
Özvatan İlçesi Boğaziçi Mahallesinde bu yıl 3.sü düzenlenen Pilav Şenliği geniş katılımı ve renkli görüntüleri ile unutulmaz anılara sahne oldu.
Boğaziçi Yardım ve Yaşatma Derneğinin organizasyonu ve Z Yapı’nın sponsorluğunda 04-06 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Boğaziçi Mahallesi 3.Pilav Şenliğine; Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Boğaziçi Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı ve Tertip Komitesi Başkanı İbrahim Carlak, Sponsor firma Z Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Fedekar, sponsorlardan ve Avusturya Viyana’da yaşayan gazeteci Mustafa Duman, Öz Aysu Su Arıtma Sistemleri Kayseri İşletmecisi Murat Çağşırlı, Türkiye Gazetesi emekli dağıtım müdürü Ahmet Erkek ile yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 2 bin 500 vatandaşımız katıldı.
Birlik Beraberliğimiz Örnek Oldu
Pilav Şenliğinde Boğaziçi mahallesi meydanında vatandaşlara açıklamalarda bulunan Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, bölge olarak farklı bir ilçe olmak istediklerini kaydederek Pilav Şenliği sebebiyle yurt içi ve yurt dışından gelen Özvatan’lı vatandaşlara birlik-beraberlik ve örnek dayanışma sergiledikleri için çok teşekkür etti.
Ciddi Hedeflerimiz Var
İlçede istihdamı artırıcı projelere önem verdiklerinin önemine değinen başkan Demir, ”Makam belediyeciliği yapmıyoruz. Sürekli elini taşın altına koyan bir anlayışla hizmet etmeyi gaye edindik. Devletin imkanlarını vatandaşına sunan bir belediyecilik hizmeti yapmaya gayret ediyoruz. Yaklaşık 35 bin TL maliyetle ilçemizin 13 mahallesinde 20’ye yakın çeşitli noktalarında gece gündüz çalışan kamera sistemi ile 24 saat boyunca kameralı görüntü sistemini kurduk. Özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız istedikleri zaman ilçede olup biteni internet yolu ile canlı izleyebiliyorlar. Özvatan ilçemizde 10 bayan çalışanımız ile yufka imalatına başlıyoruz. Bu sayede günlük bin 500-2 bin yufka üretimi yapıp satışını yapmayı planlıyoruz. Ayrıca organik sebze üretimine önem veriyoruz. Kermelik Mahallesi Kızılırmak Havzasında organik sebze-meyve yetiştiriciliği, Küpeli beldesinde karpuz üretimi, İlçe genelinde ise kekik balı ve çiçek balı üretimlerini ciddi rakamlara çıkarmayı istiyoruz. 12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Özvatan 2.Kültür Etkinliklerini gerçekleştirerek bölgemizin tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyoruz ”diye konuştu.
Mahalli Sanatçılar Konser Verdi
Mahalli sanatçılardan Raşit Yılmaz, Ayşen Kaya ve Ali İhsan Horoz’un konser verdiği şenlikte sürpriz hediyelerden oluşan çekilişte yapıldı. Şenlik devam ederken çocuklar özel hazırlanan oyun parkında gönüllerince eğlendi. Slayt gösterileri ile devam eden pilav şenliğinde havai fişek gösterisi büyük beğeni topladı.
HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz